Logo GAK

placówki

Spotkanie o podróżach: „Po świecie za rekinami” GAK

spotkanie

Spotkanie o podróżach: „Po świecie za rekinami”

 1. data

  08.09.22
  czwartek

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Plama, ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy , wszyscy

Gdański Archipelag Kultury Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) i Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na pokaz slajdów i spotkanie podróżnicze.
Jakie są rekiny? Ile jest prawdy w wizerunku rekina wykreowanym przez reżyserską wizję Stevena Spielberga w filmie „Szczęki”? Czy to prawda, że rekinom przez całe życie odrastają zęby? I dlaczego czasami atakują człowieka? Na te i na inne pytania odpowie Justyna Szumacher, podróżniczka i pasjonatka nurkowania z rekinami.

Spotkanie dofinansowane ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec w ramach cyklu „Na krańcach świata” – pokazy slajdów, spotkania z podróżnikami.

Regulamin wydarzenia

 • ___pokaż cały opis

  Zapraszamy do fascynującej podwodnej podróży, podczas której będzie można poznać najbardziej znane gatunki rekinów takie, jak: żarłacz biały, rekin tygrysi, głowomłot olbrzymi, rekin wielorybi i wiele innych. A wszystko zostanie wzbogacone prawdziwymi opowieściami przywiezionymi z najdalszych zakątków świata. Emocji dostarczą również filmy z bliskich spotkań z rekinami oraz spektakularne zdjęcia. Będzie też możliwość zobaczenia i dotknięcia zębów różnych gatunków rekinów. Zapraszamy na spotkanie.

  O sobie:
  „Jestem podróżniczką i pasjonatką nurkowania z rekinami. Nurkuję już od 24 lat i w tym czasie spotkałam wiele podwodnych zwierząt, nie tylko rekinów. Z wielką pasją oddałam się nurkowaniu z rekinami 7 lat temu. Bardzo zafascynowały mnie te zwierzęta, dlatego podróżuję do miejsc, gdzie można spotkać najbardziej znane i ciekawe gatunki. W ubiegłym roku byłam prelegentką na 23 Ogólnopolskim Spotkaniu Podróżników, Alpinistów i Żeglarzy (Kolosach). Obecnie piszę książkę na temat życia rekinów.”

  Więcej informacji na stronie: www.rekiny.eu

Galeria: