Logo GAK

placówki

Rozmowy w poczekalni z prof. Martą Koval GAK

spotkanie

Rozmowy w poczekalni z prof. Martą Koval

 1. data

  18.03.22
  piątek

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatne

 4. adres

  Stacja Orunia ul. Dworcowa 9

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Rozmowy w poczekalni  to cykl otwartych spotkań z interesującymi Pasażerami i Pasażerkami.
Piątą pasażerką wysiadającą na Stacji Orunia będzie prof. Marta Koval  – Lwowianka, wykładowczyni literatury amerykańskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Zastępcznyni przewodniczącej gdańskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce oraz koordynatorka Centrum Informacji i Koordynacji „Dla Ukrainy Razem”. Często komentuje wydarzenia polityczne na Ukrainie dla polskich mediów.

Trudno nam dziś wszystkim skupić myśli na czymś innym niż na sytuacji w Ukrainie i na tym, w jaki sposób pomagać ukraińskim uchodźcom – zarówno doraźnie i na bieżąco, jak i w dłuższej i głębszej perspektywie.  W piątek 18 marca o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich tych, którym ta sprawa nie jest obojętna. Z naszą gościną prof. Martą Koval porozmawiamy między innymi o tym jak wspierać ukraińską suwerenność i jak opierać się dezinformacji.

Zapraszamy na spotkanie i do wspólnej rozmowy. Wstęp wolny.

 

 

Marta Koval urodziła się we Lwowie, ale od 11 lat mieszka w Gdańsku. Jest amerykanistką i uczy literatury amerykańskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Zajmuje się współczesną powieścią amerykańską, literaturą emigracyjną i pamięcioznawstwem. Jest pasjonatką Gdańska i przewodniczką miejską. Pracuje też jako tłumaczka języków angielskiego, ukraińskiego i rosyjskiego. Jest zastępczynią przewodniczącej gdańskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce oraz koordynatorką Centrum Informacji i Koordynacji „Dla Ukrainy Razem”. Często komentuje wydarzenia polityczne na Ukrainie dla polskich mediów.

 

 • ___pokaż cały opis

  Idea Rozmów w poczekalni

   Dziś, gdy rozmowy międzyludzkie w dużej mierze zostały sprowadzone do tzw. „small talków” i miniatur językowych rodem z messengera czy sms-ów, wciąż wierzymy w wartość rozmów poruszających, którym towarzyszy głębsza refleksja i namysł nad aktualnymi, ważnymi społecznie tematami. Dlatego kontynuujemy nasz cykl pt. „Rozmowy w poczekalni”, do którego zapraszamy rozmówców gotowych do podzielenia się z nami swoim przekazem, doznaniami, przemyśleniami i opowieściami.