Logo GAK

placówki

Rozmowy w poczekalni. Pasażerka nr 6: Maria Mamczur. GAK

online
spotkanie

Rozmowy w poczekalni. Pasażerka nr 6: Maria Mamczur.

 1. data

  26.09.22
  poniedziałek

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Facebook Stacja Orunia GAK

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Zapraszamy na spotkanie autorskie online z Marią Mamczur, autorką książki – Gruba. Reportażo wadze i uprzedzeniach.

 

Spotkanie odbędzie się 26 września, o godz. 18:00 na facebookowym profilu Stacji Orunia GAK

 

O książce: Nie znajdziesz w tej niej porad dietetycznych ani praktycznych wskazówek, jak być piękną i młodą. Nie dostarczy ci ona prostych wzruszeń nad bolesnym losem osób, których ciała nie przystają do kanonu. Nie ma tu też historii cudownych metamorfoz przeprowadzanych pod okiem armii specjalistów i zapewniających rozrywkę milionom widzów popularnych reality-shows.
Zamiast tego dowiesz się, jak to jest być grubą w świecie, który grubości nienawidzi, skąd się biorą uprzedzenia, na czym polega fat fobia i jakie są jej skutki. Nagradzana reporterka Maria Mamczur oddaje głos osobom, które dyskryminacji doświadczają na własnym ciele. Wspólnie z bohaterkami książki zastanawia się, jak w takim świecie wywalczyć miejsce dla siebie.

O Autorce: Maria Mamczur – dziennikarka, socjolożka, malarka. Autorka reportaży społecznych i psychologicznych, krótkich form prozatorskich oraz wydanej w 2020 r. poczytnej książki “Żony gejów”. Obszarem jej zainteresowania są jednostkowe losy i uwikłania społeczne związane z wykluczeniem i dyskryminacją, marginalizacją wynikającą z biedy i nierówności społecznej, a także nowe zjawiska społeczne i kulturowe.

info: materiały Wydawnictwa Krytyki Politycznej