Logo GAK

placówki

Projekt My! Grudzień w Brzeźnie GAK

aktualność

Projekt My! Grudzień w Brzeźnie

 1. data

  06.12.21
  poniedziałek

 2. godzina

  w zależności od wydarzenia

 3. wstęp

  bezpłatny/10zł/15zł

 4. adres

  Projektornia GAK, ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

 5. dla kogo?

  Dorośli , Dzieci , Familijne , Młodzież , Seniorzy

Serdecznie zapraszamy na grudniową odsłonę Projektu My!

06.12 15:00 Wymiennik świąteczny

06.12 19:15 GraMy w Mafię – integracyjne warsztaty z wyobraźni w formie gry towarzyskiej

08.12 18:00 String art – świąteczne warsztaty tworzenia ozdób zero waste

15.12 18:00 Dokumentacja rzeczywistości – grudniowe opowieści, tradycje, sprawdzone przepisy świąteczne

20.12 18:30 Warsztaty z odpoczywania – słuchowisko relaksacyjne

 

06.12  15:00-19:00 Wymiennik świąteczny

Z okazji Mikołajek serdecznie zapraszamy na wymiennik świąteczny.  Podczas wydarzenia można wystawić rzeczy nowe lub używane – ozdoby, ubrania, łakocie, przetwory, książki, rękodzieło, sprzęt, meble oraz inne przedmioty, które mogą komuś się przydać. Jeśli będą w klimacie świątecznym – super! Jeśli nie, to nic nie szkodzi, nie wszystkie wymiany muszą dotyczyć świątecznych planów. Zapraszamy zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.

Ważne! Podczas wydarzenia wymieniamy się bez używania gotówki, zachęcamy tylko i wyłącznie do transakcji polegających na wymianie. Jeśli chcemy coś komuś oddać, również nie ma problemu. Ważne aby pieniądze nie brały udziału w wydarzeniu, tylko my i nasze przedmioty. Wydarzenie jest bezpłatne.

06.12 19:15 GraMy w Mafię – integracyjne warsztaty z wyobraźni w formie gry towarzyskiej

Serdecznie zapraszamy na drugą odsłonę gry w Mafię! Ta rozgrywka będzie pełna niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Mówiąc najprościej, w Mafii chodzi o to, żeby uratować obywateli miasta, zanim zajmą się nimi mafiozi.

Nasze rozgrywki w Mafię są początkiem cyklu integracyjnych warsztatów z wyobraźni, które w zależności od wydarzenia będą przybierać różne formy. Tym razem stawiamy na zabawę i grę towarzyską, w której każdy może wczuć się w rolę wyznaczoną losowaniem postaci na początku gry.

Zapewniamy Mistrza Ceremonii i niepowtarzalny klimat, a wszystko to zgodnie z panującymi obostrzeniami epidemiologicznymi.

Grałeś już w Mafię? Super! Przyjdź i zabaw się z nami kolejny raz. Nigdy o tym nie słyszałeś? Jeszcze lepiej, pozwól nam wprowadzić Cię w tajemniczy świat obywateli, policjantów, tajnych agentów no i oczywiście włoskiej mafii.

Dla zwolenników jasnych wyjaśnień podajemy definicję Mafii z Wikipedii.

Mafia – towarzyska gra fabularna symulująca walkę pomiędzy poinformowaną mniejszością i niepoinformowaną większością.

Gra charakteryzuje się ogromną elastycznością zasad, dzięki czemu można ją rozgrywać w niemal dowolnie licznej grupie. Gra wymaga i rozwija umiejętności obserwacji i analizy zachowań, wyciągania wniosków, przekonywania, a także kontroli mowy ciała oraz innych sygnałów niewerbalnych.
Dla kogo? 15+

Wydarzenie jest bezpłatne.

08.12 18:00 String art – świąteczne warsztaty tworzenia ozdób zero waste

Tym razem coś dla fanów i fanek rękodzieła. Zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach tworzenia ozdób świątecznych w duchu zero waste. Posprzątaliśmy zakamarki, magazynki i wszystkie składziki Projektorni i okazało się, że mamy w nich materiały idealnie nadające się na warsztaty z tworzenia świątecznych ozdób.

Podczas zajęć stworzymy świąteczne dekoracje w stylu string art, które przybliżą nas do świąt.

String art, czyli co?
Do stworzenia obrazu string art potrzeba nam tylko deski, gwoździ, włóczki/sznurka i odrobinę wyobraźni. Za pomocą przeplatania sznurków zahaczonych o gwoździe stworzycie swoje niepowtarzalne kompozycje. Namacalnym efektem warsztatów będzie dzieło idealnie nadające się na prezent świąteczny lub dekorację do powieszenia w domu.

Warsztatom przyświecać będzie idea zero waste, dlatego jeśli zalegają Wam w domu stare włóczki, sznurki, gwoździe, wstążki, wstążeczki – słowem wszystko co mogłoby się na takich warsztatach przydać, to śmiało! Można przynosić! My oczywiście zapewniamy wszystkie materiały warsztatowe, ale jak wiemy, od przybytku głowa nie boli.

Z uwagi na konieczność używania młotka i gwoździ kierujemy warsztaty do osób dorosłych, ale uwaga… rodzice w duecie z dzieckiem (wiek: 7+) też są mile widziani. Warsztaty poprowadzi instruktorka Agata Kozak

Koszt: 10zł (płatne przelewem lub w Projektorni GAK)

15.12 18:00 Dokumentacja rzeczywistości – grudniowe opowieści, tradycje, sprawdzone przepisy świąteczne

W ramach Projektu My! serdecznie zapraszamy na grudniową odsłonę „Dokumentacji rzeczywistości”. Tym razem zapanuje klimat świąteczno-grudniowy. Wysłuchamy/opowiemy grudniowych opowieści, podzielimy się sprawdzonymi przepisami na sałatki i ciasteczka, oraz opowiemy sobie nawzajem o tradycjach panujących w naszych domach. Po prostu nauczmy się rozmawiać, słuchać i opowiadać.

Przyjdź do nas, opowiedz nam o swojej zimie, może to być opowieść o świętach  w Brzeźnie. Razem udokumentujemy otaczającą nas rzeczywistość, opowiemy o historii, ale też emocjach i sytuacjach, które dużo dla nas znaczyły. Nie chcesz opowiadać – wpadnij posłuchać innych. Przynieś temat który Cię ciekawi, może rozpoczniesz ciekawą i wartościową dyskusję. Nauczymy się słuchać i rozmawiać od nowa.

Wydarzenie jest bezpłatne.

20.12 18:30 Warsztaty z odpoczywania – słuchowisko relaksacyjne

Świąteczna i niecodzienna odsłona Projektu My! To wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do tych, którzy przed świętami pędzą co sił, kupują, gotują, przystrajają dom i zapominają o bardzo ważnej części naszego życia jakim jest ODPOCZYNEK.

Proponujemy uciec na chwilę od świątecznego amoku i znaleźć w tym szaleństwie chwilę dla siebie.

Słuchowisko relaksacyjne potrwa około godziny, będzie mu towarzyszyła przygotowana specjalnie na tę okazję muzyka mająca wprowadzić wszystkich w uczucie odpoczynku i przyjemnego (chwilowego) zapomnienia o świecie i zbyt słonym śledziu, który być może wyląduje na naszym stole.                                                                                                                                               Słuchowisko poprowadzi Oskar Tomala, młody doświadczony i eksperymentujący z muzyką na wielu płaszczyznach absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie studiuje Kompozycję i aranżację w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wydarzenie skierowane jest do osób dorosłych, ze względu na ograniczoną przestrzeń.

Koszt: 15zł (płatne przelewem lub w Projektorni GAK)

Zapisy i więcej informacji:

projektornia@gak.gda.pl,

58 343 46 91

Koszt udziału w warsztatach string art: 10zł (płatne przelewem lub w Projektorni GAK)

Koszt udziału w warsztatach z odpoczywania: 15zł (płatne przelewem lub w Projektorni GAK)