Logo GAK

placówki

POPCORN OPERA, czyli zapomnij o fraku GAK

muzyka
teatr

POPCORN OPERA, czyli zapomnij o fraku

 1. data

  30.04.22
  sobota

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  5/10zł

 4. adres

  Dworska 29 A, Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Akademia Kulturalnego Człowieka zaprasza na Weekend Muzyczny w Projektorni GAK.

 

Co czeka Was w sobotę 30.04.2022 o godz. 18:00?

Muzyka wiele ma imion, jednak w ten dwudzionek chcemy zaproponować Wam męskie głosy przy różnych akompaniamentach. Pierwszego dnia, podczas koncertu ubranego w formę teatralną, usłyszycie popularne utwory operowe w nowoczesnych aranżacjach. W spektaklu POPCORN OPERA, czyli zapomnij o fraku. @Spiżarnia Form Artystycznie Nieoczywistych, zaprosi Was w podróż po konwencjach muzycznych od opery, po techno, pop, piosenkę aktorską, rock, a nawet pojawi się karaoke. Jest to propozycja dla osób, które uważają, że muzyka klasyczna nie jest dla nich, ale również dla melomanów i fanów muzyki popularnej.

Podczas wydarzenia można jeść popcorn. Bezpośrednio po przedstawieniu odbędzie się rozmowa z artystami.

Wiek: 16+
Bilety:
normalny – 10 zł
ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy) – 5 zł

Chcesz przyjść na POPCORN OPERĘ, ale nie możesz zostawić dziecka w domu? Pomożemy! W sali obok, podczas koncertu, specjalnie otworzymy Świetlicę Kulturalną, a w niej zajęcia z Bajkoterapii.
Całkiem niedawno zajmowaliśmy się ZŁOŚCIĄ.
Teraz chcemy zaproponować Wam kolejna wspaniałą emocję, jaką jest RADOŚĆ.
Wasze dzieci będą mogły zagłębić się w sens radości. Poznają strukturę, odczucia i możliwości swoich reakcji. To wszystko przy pomocy bajek, zabaw i muzyki.

Zajęcia dla dzieci od 5 do 9 roku życia.
Wstęp bezpłatny*, obowiązuje rezerwacja miejsc.
_
*ROZWIJAJMY SIĘ WSPÓLNIE!
Zdajemy sobie sprawę, że rozwój najmłodszych jest najważniejszy. Dlatego często sobie odpuszczamy niektóre aktywności, ze względu na pociechy. My jednak zadbamy o Was pod hasłem: TWÓJ ROZWÓJ, TO ROZWÓJ TWOJEGO DZIECKA. Dlatego z oferty Świetlicy Kulturalnej można korzystać po zakupie biletu na POPCORN OPERĘ. Pozwólmy sobie na spędzenie czasu w Akademii Kulturalnego Człowieka. Pokażmy swoim pociechom, jak ważny jest rozwój bez względu na wiek.

Więcej o POPCORN OPERA, czyli zapomnij o fraku!

Lubisz operę? Świetnie! Nie lubisz? Jeszcze lepiej! Przyjdź i zobacz, jak można zmienić operę w pop, techno czy rock. Podczas performance’u rozmontujemy najbardziej elitarną ze sztuk i wrócimy do jej początku, gdy opera była podobna do współczesnego kina. W krótki sposób fabułę większości oper można podsumować słowami – w operze baryton kocha sopran, sopran kocha tenora, a tenor kocha siebie. A co z barytonem? Co stałoby się, gdyby to on był gwiazdą? Prosty bit, jeden wokalista i maszyna losująca, która wybierze piosenki. Oczywiście o miłości. Spodziewaj się Mozarta z Elvisem Presleyem i Wagnera z Szekspirem. Spodziewaj się wszystkiego.

Produkcja: Stowarzyszenie Spiżarnia Form Artystycznie Nieoczywistych
Obsada: Przemysław Piskozub
Reżyseria: Mateusz Brodowski
Kompozytor: Adam Potera
Choreografia: Aleksandra Nowakowska
Wideo: Mateusz Wasiucionek, Aleksandra Nowakowska

STOWARZYSZENIE FORM ARTYSTYCZNIE NIEOCZYWISTYCH (SPIŻARNIA FAN)
Tworzymy nowe formy i odkurzamy stare, by dzielić się sztuką z innymi i wspierać młodych twórców. Chcemy tworzyć i propagować sztukę, rozwijać talenty, szukać nowych form wyrazu, będąc jednocześnie aktywnym słuchaczem swoich odbiorców. Tworzyć dla, ale nie “pod”, widza. Aktywizować społeczeństwo do partycypacji w sztuce.

Instruktorka Bajkoterapii – Sandra Grobelska
Cześć! Jestem Sandra. Prowadzę profil na Facebooku i Instagramie pod nazwą Mały Słonecznik. Na co dzień jestem wychowawczynią w placówce edukacyjnej creoGedania. Zajmuję się młodzieżą w duchu NVC – porozumienia bez przemocy. W tej drodze towarzyszy mi spojrzenie takich osobistości jak: J. Juul, M. Rosenberg i Z. Fruda. Fascynuję się psychologią i wszelkiego rodzaju terapią. Z wykształcenia jestem nauczycielką wczesnej edukacji i terapeutką. Kocham psy, książki i granie w gry.