O nas

Zespół Pieśni i Tańca Gdańsk

Logo ___kalendarz wydarzeń

O nas Zespół Pieśni i Tańca Gdańsk

Logo placówki

Zespół Pieśni i Tańca „ Gdańsk” jest zespołem Gdańskiego Archipelagu Kultury, który kontynuuje działalność grupy powstałej w 1972 roku o tej samej nazwie.

Tancerze w kostiumach rzeszowskich podczas tańca

Zespół w swoim repertuarze prezentuje barwne i ciekawe tańce polskie. Do przepięknej muzyki Tomasza Kiesewettera wykonuje poloneza z mazurem, kujawiaka z oberkiem i oczywiście skocznego i żywiołowego krakowiaka. Ponad to bawi swych widzów uroczymi Suitami, które oddają charakter prezentowanego regionu jak Suita Tańców Kaszubskich, Suita Tańców Rzeszowskich oraz Rzeszowsko-Przeworskich. Nie można tu nie wspomnieć o lubianej przez publiczność figlarnej polce warszawskiej. Wszystkie programy wykonywane są w autentycznych strojach, które swoją urodą i niepowtarzalnością oddają charakter polskiej kultury.

Czujne oko naszej profesjonalnej kadry dba o każdy szczegół, wykonanie i prezencję Zespołu. Dzięki temu przedstawiany repertuar jest ciekawy, autentyczny i dopracowany w każdym szczególe. Do 2020r. choreografią zajmowała się Iwona Kierat-Łukasik, a obecnie Małgorzata Krzaczyńska, zajęcia wokalne prowadzi Kamila Kmiecik-Nejman, a nad całością czuwa kierownik -Iwona Jamiołkowska.

Dzięki tym wszystkim elementom Zespół ciągle się rozwija i poszerza swoje umiejętności, co zostało nie raz docenione przez publiczność i jurorów podczas koncertów i festiwali, w których braliśmy udział .

Jesteśmy laureatami m.in Międzynarodowego Festiwalu EUROFOLK w Malborku, zdobywcami I i II miejsca w V Ogólnopolskim Festiwalu Zespołu Ludowych w Bydgoszczy czy II miejsca na festiwalu „ O ŁOWICKI PASIAK” w Łowiczu. Prezentowaliśmy się na scenach nie tylko Polski ale również Portugalii, Niemiec, Słowenii oraz Litwy.

Wspólna praca sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości, nasze przyjaźnie są trwałe, lubimy z sobą przebywać i bawić się tym co razem tworzymy. Zapraszamy do naszego grona wszystkich, którzy tak jak my lubią dobre towarzystwo i taniec.

Galeria:

Logo

Aktualności