Powrót do GAKu Logo GAK
KUP BILET
Logo GAK

placówki

Winda

GAK

Winda

Wrzeszczańska Winda zawiaduje Teatrem Leśnym w Parku Jaśkowej Doliny (Gdańskie Noce Jazsowe, Świętojańskie Bluesowanie, Muzyka Bez Granic) i Ogólnopolskim Festiwalem Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowiskiem, które odbywa się w Teatrze Wybrzeże. Organizuje także Wrzeszczańskie Dni Muzyki Organowej.

W samym budynku prowadzi warsztaty teatralne, taneczne, muzyczne i związane ze sztukami plastycznymi, przeznaczone dla różnych grup wiekowych.

sierpień 2021

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry

07 lipiec - 01 wrzesień

Podwieczorki przy muzyce

muzyka

Podwieczorki przy muzyce

Logo placówki

data

07.07.21
środa

godzina

18:00

wstęp

bezpłatny

adres

Park de Gaulle'a, Gdańsk Wrzeszcz

dla kogo?

Dzieci, Familijne, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu
Rada Dzielnicy Wrzeszcz Górny i Winda GAK zapraszają na cykl koncertów pt.
Podwieczorki przy muzyce.
Spotykamy się w środowe popołudnia w Parku de Gaulle’a
7 lipca 18:00
Jacek Kulesza Trio feat. Marzena Sikała “Przepis na Dobro”
28 lipca 18:00
Zespół Jak Zwał Tak Zwał “Ironiczny pop”
4 sierpnia 18:00
Zespół ULTRAmaryna “Pójdźmy w Tango”
1 września 18:00
Mikołaj Sikała ”Solowy koncert fortepianowy na początek roku szkolnego”
Wstęp bezpłatny
Zadanie sfinansowano ze środków
Rady Dzielnic Wrzeszcz Górny

06 sierpień

Festiwal Ireny Jarockiej

Festiwal Ireny Jarockiej Data: 6 sierpnia 2021 g. 19:00 Miejsce: Teatr Leśny, Gdańsk Jaśkow...

muzyka

Festiwal Ireny Jarockiej

Logo placówki

data

06.08.21
piątek

godzina

19:00

wstęp

20zł

adres

Teatr Leśny, Gdańsk, ul. Jaśkowa Dolina 45

dla kogo?

Dorośli, Familijne, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Festiwal Ireny Jarockiej

Data: 6 sierpnia 2021 g. 19:00

Miejsce: Teatr Leśny, Gdańsk Jaśkowa Dolina 45

Bilety: 20 zł (do nabycia na 2h przed rozpoczęciem w kasie Teatru)

www.festiwaljarockiej.pl
facebook.com/festiwaljarockiej

 • ___pokaż cały opis

  Miasto Gdańsk konsekwentnie honoruje swoją wielką gwiazdę, piosenkarkę, aktorkę Irenę Jarocką.
  Na terenie V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku-Oliwie, którego jest absolwentką,  znajduje się ławeczka jej imienia. Również w Gdańsku-Oliwie, w pobliżu miejsca gdzie mieszkała i wychowywała się, funkcjonuje od kilku lat skwer im. Ireny Jarockiej. Już wkrótce na jego terenie zostanie odsłonięty przepiękny pomnik artystki. Kilka miesięcy temu wizyta  w Gdańsku jej męża Michała Sobolewskiego zaowocowała jeszcze jednym wydarzeniem.  Z inicjatywy Fundacji Ireny Jarockiej i Winda GAK, przy współpracy z Gdańskim Archipelagiem Kultury i Urzędem Miasta Gdańska przystąpiono do organizacji Festiwalu Ireny Jarockiej w Teatrze Leśnym w Gdańsku w dniu 6 sierpnia br. jako imprezy cyklicznej.

  Festiwal ma na celu promowanie wokalistów, którzy są u progu kariery w świecie muzyki i piosenki. Ich udział w konkursie wokalnym ma pomóc zaprezentować się szerszej publiczności, a ufundowane nagrody pomóc utorować  drogę do początków kariery na zawodowej estradzie i w kontakcie z mediami.

  Ogłoszony konkurs zaskoczył organizatorów. Napłynęły zgłoszenia z kraju i zagranicy. Ostatecznie jury rozpatrzyło 51 zgłoszeń. W składzie jury znaleźli się profesjonaliści: Krystyna Stańko, Krzysztof „Jary” Jaryczewski i Joanna Kraińska. Wysoki poziom spowodował dwukrotne obrady, w wyniku których jury do finału  zakwalifikowało trzy laureatki. To JULIA MIKA z Bytomia, MARZENA MATYLA z Wrocławia i JULIA LEJMAN z Warszawy. Podczas Festiwalu zostaną ponownie poddane ocenie jury i stoczą bój o Kryształowe Motyle Ireny Jarockiej. Laureaci podczas koncertu przy akompaniamencie grupy muzycznej wykonają po 4 piosenki z repertuaru gwiazdy, w tym każdy kultową piosenkę autorstwa Wojciecha Trzcińskiego (muzyka) i Jerzego Kleynego (słowa) pt. „Odpływają kawiarenki”.

  Prawdziwą gwiazdą tego wieczoru będzie ALICJA MAJEWSKA, która zaśpiewa swoje największe przeboje przy akompaniamencie wybitnego kompozytora, pianisty, aranżera, dyrygenta, twórcy wielu przebojów polskich gwiazd – Włodzimierza Korcza.  Alicja Majewska, decyzją kapituły złożonej z organizatorów, została uhonorowana specjalną nagrodą dla polskiej wokalistki, która włożyła ogromny wkład w rozwój i popularyzację muzyki i piosenki.

  Organizatorzy i Winda GAK przygotowali wiele niespodzianek m. innymi:

  – wystawę pt. Twarze i Piosenki, ze zdjęciami autorstwa Renaty Pajchel, która dokumentowała swoimi zdjęciami postacie największych gwiazd polskiej estrady.

  – projekcję filmu fabularnego pt. „Motylem jestem, czyli romans czterdziestolatka” z Ireną Jarocką w roli głównej

  – stoisko z wydawnictwami związanymi z Ireną Jarocką. Swoje 3 książki poświęcone piosenkarce będzie prezentować i podpisywać znana publicystka, biografistka, autorka biografii wielu gwiazd –  Mariola Pryzwan.

  – wyjątkowe stoisko Bytów Browar Kaszubski głównego partnera wydarzenia

  – widzowie  mogą liczyć na poczęstunek kawą firmy Profi Coffe i słodycze z motylkami Ireny Jarockiej od Cukierni Piekarni ERES.

  Wśród widzów pojawią się też artyści, którzy blisko współpracowali i przyjaźnili się  z Ireną Jarocką oraz wierni od kilkudziesięciu lat fani z całego kraju.

  Cały koncert będzie rejestrowany i emitowany bezpośrednio w internecie przez PePeTV z Niemiec.

  Informacji o Festiwalu udziela Dyrektor Artystyczny – Wojciech Korzeniewski 602 297 251

   

  Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury, Winda GAK, Fundacja Ireny Jarockiej

  Partnerzy: Bytów Browar Kaszubski, Mega Music, Audio Planet, Soul Records, Trefl, Korzenie Rocka muzeum muzyki, Piekarnia-Cukiernia Eres, Profi Coffe

  Patronat medialny: Radio Gdańsk, trójmiasto.pl, gdansk.pl, Dziennik Berliński, Pepe TV

Galeria:

07 sierpień

Gdańskie Noce Jazsowe – Benefis

7 sierpnia 2021 godzina 19:00 Teatr Leśny, Gdańsk ul. Jaśkowa Dolina 45 Bilety 20 zł do nab...

muzyka

Gdańskie Noce Jazsowe – Benefis

Logo placówki

data

07.08.21
sobota

godzina

19:00

wstęp

20zł

adres

Teatr Leśny, Gdańsk, ul. Jaśkowa Dolina 45

dla kogo?

Dorośli, Familijne, Seniorzy

Główna grafika wpisu

7 sierpnia 2021 godzina 19:00

Teatr Leśny, Gdańsk ul. Jaśkowa Dolina 45

Bilety 20 zł do nabycia przed koncertem

Winda GAK zaprasza na Festiwal Gdańskie Noce Jazsowe. Pierwszego dnia odbędzie się Benefis Irka Wojtczaka.

Wystąpią: Przemek Dyakowski, Krystyna Stańko, Lena Gruszczyńska Wojtczak, Piotr Mania, Adam Żuchowski, Kuba Staruszkiewicz, Mikołaj Wojtczak, Tomasz Ziętek, Tomasz Dąbrowski, Kamil Piotrowicz, Maciej Obara, Ola Tomaszewska, Kamil Pater, Patryk Stachura, Krzysztof Szmańda, Maciej Cieślak, Irek Wojtczak

Przedstawiamy: Magda Kuraś

Bilety w cenie 20zł do nabycia od godziny 17:00 w dniu koncertu.

 • ___pokaż cały opis

  7 sierpnia 2021

  Już pierwszy koncert tegorocznych Gdańskich Nocy Jazsowych zapowiada się niezwykle ciekawie. Irek Wojtczak, bohater BENEFISU to postać, której nie da się umieścić w żadnej kategorii. Multiinstrumentalista ze wskazaniem na saksofon, kompozytor, performer, edukator, lider zespołów The Bees’ Knees i Folk Five, ale przede wszystkim MUZYK.

  Od wielu lat tworzy muzykę nie kategoryzując jej. W wielu projektach Irka inspiracją jest polska muzyka ludowa, ale nie stroni od udziału w nietuzinkowych projektach (wykonanie koncertu op. 35 Dmitrija Szostakowicza z udziałem muzyków improwizujących, SHIMB – muzyka improwizowana inspirowana życiem mrówki farmerki).

  Irek współpracuje też z muzykami nowojorskimi takimi jak David Murray, Joe Fonda, Herb Robertson czy Dave Douglas. Jego nowojorska płyta „Folk Five” uzyskała świetne recenzje czołowych amerykańskich krytyków w magazynach takich jak All About Jazz czy The New York City Jazz Record.

  Irek z nikim się nie ściga, żyje i tworzy we własnym rytmie.

  Wśród gości koncertu pojawi się rodzina Irka: żona Lena Gruszczyńska – śpiewaczka oraz syn Mikołaj – filozof i pasjonat muzyki współpracujący z ojcem przy różnych projektach.

  Po tym koncercie można spodziewać się wszystkiego, przede wszystkim jednak – dobrej muzyki.

   

  27 sierpnia 2021

  Drugi dzień festiwalu to koncert „Gitarą i głosem” gdzie pojawia się dwa ciekawe projekty gitarzystów: SUPER GROVER 3.0 Marcina Wądołowskiego i HIPOKAMP Marka Napiórkowskiego z gościnnym udziałem Adama Pierończyka, przedzielone ciemnym głosem młodej wokalistki Natalii Capelik-Muiangi.

   

  28 sierpnia 2021

  Trzeci dzień to tradycyjnie ODLOT, czyli miejsce na nietuzinkowe projekty muzyczne. Pierwszym gościem będzie Yarosh Organ Trio z gościnnym udziałem Dominika Wani, a koncert i Festiwal zakończy koncert IMPRESSIONS IN COLOURS Izabelli Effenberg (Niemcy/Polska), wibrafonistki grającej również na mbirze, harfie szklanej i innych dziwnych instrumentach. Gościem specjalnym będzie urodzona i mieszkająca w Szwajcarii, polsko-japońska wokalistka o niezwykłym głosie i technice Yumi Ito.

  Zapraszamy serdecznie!

biały napis piknic pod spodem pomarańczowy rockowy, poniżej mniejszymi literami dj FiFi, ikona gwiazdki, dj Jaca, ikona gwiazdki, vj Deruba, czcionka nieregularna, w tle ciemne zdjęcie, uniesione ręce ludzi, w prawym dolnym rogu zygnet Winda Gak, biały prostokąt i trójkąt

13 sierpień

Piknic Rockowy

13 sierpnia 2021 g 19:00 Teatr Leśny Gdańsk Wrzeszcz

muzyka

Piknic Rockowy

Logo placówki

data

13.08.21
piątek

godzina

19:00-00:00

wstęp

10zł

adres

Teatr Leśny, Gdańsk, ul. Jaśkowa Dolina 45

dla kogo?

Dorośli

Główna grafika wpisu

13 sierpnia 2021 g 19:00

Teatr Leśny Gdańsk Wrzeszcz

Tego jeszcze nie było w Teatrze Leśnym !
Zapraszamy Was na Piknic Rockowy,
podczas którego na scenie zagrają dwie legendy rockowych imprez:
DJ FiFi i DJ Jaca !

Na specjalnie ustawianych ekranach,
zobaczycie wizualizacje w wykonaniu VJ Deruba.

To jednak nie koniec atrakcji! Swoją premierę będzie miała wyjątkowa wystawa Legendy Polskiego Rocka poświęcona artystom lat 80tych, przygotowana przez Korzenie Rocka.

Bilety: 10zł do nabycia na 2h przed wydarzeniem.
Rezerwacji nie prowadzimy, ilość miejsc ograniczona

rysunek przedstawiajacy ciemny las z foletowym tłem, na pierwszym planie napis harce po bokach dwa latajace swietliki

14 sierpień

H a r c e

14 sierpnia 2021 godzina 19:00 wstęp 10 zł

muzyka

H a r c e

Logo placówki

data

14.08.21
sobota

godzina

19:00

wstęp

10zł

adres

Teatr Leśny, Gdańsk, ul. Jaśkowa Dolina 45

dla kogo?

Dorośli

Główna grafika wpisu

14 sierpnia 2021

godzina 19:00

wstęp 10 zł

H a r c e po raz kolejny w Teatrze Leśnym!
Tańce i zabawa przy muzyce najlepszych DJ trójmiejskiej sceny.
zagrają:
ABĒDI
Jazxing
Radek Cyman
Evius
las oświeci : Deruba
wpląs: 10zł
bilety do nabycia na 2h przed rozpoczęciem i w trakcie imprezy!
po harcowaniu, już tradycyjnie idziemy kontynuować zabawę do klubu ZIEMIA.

18 sierpień - 25 sierpień

Maraton Rękodzieła

Winda GAK 18 i 25 sierpnia 12.00 – 16.00 Miejsce Winda Gak i teren przyległy

muzyka

Maraton Rękodzieła

Logo placówki

data

18.08.21
środa

godzina

12:00-16:00

wstęp

bezpłatny

adres

Gdańsk Wrzeszcz ul. Racławicka 17 (wejście od Klonowicza)

dla kogo?

Dorośli, Dzieci, Familijne, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Winda GAK
18 i 25 sierpnia
12.00 – 16.00
Miejsce Winda Gak i teren przyległy

Maraton rękodzieła, tworzenia rzeczy z surowców wtórnych oraz resztek materiałów windy GAK, między innymi: makulatury, papieru ekologicznego. Wykorzystamy wszystkie materiały dostępne w Windzie GAK, na przykład rolki po papierze toaletowym, ale też włóczki, glinę , tkaniny, papier, końcówki farb, kredek itp. Każdy uczestnik będzie mógł pod okiem naszych instruktorów wykonać własne dzieło i odkupić je od nas za symboliczną złotówkę. Dodatkowo nasze rękodzielniczki – rezydentki nauczą najmłodsze pokolenie szydełkowania, robienia na drutach oraz ręcznego szycia. Zajęcia przeznaczone będą dla mieszkańców Wrzeszcza Dolnego. Odbędą się w dniach 18 i 25.08 w Windzie GAK i na dziedzińcu Windy GAK.

20 sierpień

Anatol Waliczenka in memoriam

Anatol Waliczenka in memoriam 20 sierpnia 2021 r., godzina 18.00 Gama GAK, ul. Starowiejska 15-...

muzyka

Anatol Waliczenka in memoriam

Logo placówki

data

20.08.21
piątek

godzina

18:00

wstęp

bezpłatny

adres

Gama GAK, ul. Starowiejska 15-16 Gdańsk

dla kogo?

Dorośli, Dzieci, Familijne, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Anatol Waliczenka in memoriam
20 sierpnia 2021 r., godzina 18.00
Gama GAK, ul. Starowiejska 15-16
Wstęp wolny.

Przy fortepianie:
Darya Senchilo i Patrycjusz Lorek
Program koncertu:
Carl Czerny – Ouverture Caracteristique et brillant op. 54, for Piano 4 Hands
Maurycy Moszkowski – Spanische Tanze op. 12
Piotr Czajkowski – Romeo and Juliet (overture-fantasia)
Edward Grieg – 2 Walzer-Capricen Op.37
Johannes Brahms – Hungarian Dances WoO 1 – No. 2, No.5
O Anatolu Waliczence:
Urodził się 27 maja 1934 roku w Kownie na Litwie. Od młodzieńczych lat był związany z muzyką cerkiewną, prowadził chóry m.in. we Francji, Włoszech i Australii. Wykształcenie muzyczne otrzymał w Konserwatorium Wileńskim, którego później był wykładowcą. Uczył też w wileńskich szkołach muzycznych
Po ślubie z Marią Korzeniowską przeniósł się do Polski i od 1969 roku mieszkał w Gdańsku, gdzie od 1971 do marca 2017 dyrygował chórem Prawosławnej Parafii Św. Mikołaja w Gdańsku. Jak sam mówił –„przedyrygował” w Gdańsku 46 lat. A także uczył w gdańskich szkołach muzycznych gry na fortepianie. Spod jego ręki wyszło kilka pokoleń muzyków, którzy obecnie tworzą artystyczny krajobraz naszego regionu, Poski i Europy.
Był pasjonatem muzyki i archiwalnych nagrań, kolekcjonerem płyt i patefonów, niewyczerpaną kopalnią wiedzy o ukochanych śpiewakach i kompozytorach, mistrzem artystycznej anegdoty. Żył w wielu kulturach jednocześnie i łączył sobą wiele kultur: przede wszystkim litewską, polską i rosyjską, ale mówił też po włosku, francusku, angielsku i niemiecku. Odtwarzał najstarsze nagrania na swoich zabytkowych patefonach, ale wysyłał je przyjaciołom przez internet, łącząc przeszłość z przyszłością, łącząc pokolenia.
Takie samo przesłanie niosły w sobie jego audycje, emitowane przez kilka lat na antenie Radia Gdańsk w cyklach: „Z historii fonografii”, „Igłą przez stulecia”, „Na scenie historii”, czy „Muzyczne opowieści Anatola Waliczenki”. Były tak popularne i wysoko cenione przez słuchaczy, ale też przez pracowników rozgłośni, że pan Anatol Waliczenka otrzymał tytuł „Radiowa Osobowość Roku 2013″.
Zmarł 7 lutego 2021 roku.

21 sierpień

Młodzi Alternatywni

21 sierpnia 2021 godzina 19:00 bilety 20 zł

muzyka

Młodzi Alternatywni

Logo placówki

data

21.08.21
sobota

godzina

19:00

wstęp

20zł

adres

Teatr Leśny, Gdańsk, ul. Jaśkowa Dolina 45

dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Główna grafika wpisu

21 sierpnia 2021

godzina 19:00

bilety 20 zł

Kolejna edycja „Młodzi Alternatywni” przed nami !
Na scenie trójmiejska alternatywa:
O wizualizacje zadba Deruba 
Koncert poprowadzi Kamil Wicik !
Bilety: 20zł, do nabycia w kasie na 2h przed koncertem.
Ilość biletów ograniczona!
Logo Winda

Aktualności

na czarnym tle pionowe pasy, pierwszy pomarańczowy z czarnym napisem jazz, kolejny fioletowy, tekst pop, zielony tekst classic, błękitny tekst rock, żółty tekst alternative, po prawej białe litery Muzyczne Lato 2022 pod kreślone kreską poniżej Teatr Leśny

_1 czerwca 2022

Muzyczne Lato w Teatrze Leśnym

Repertuar: 04.08 Nowe Idzie od Morza: Bastarda & Sutari 05.08 Rock w Teatrze: Jary Oddz...

Muzyczne Lato w Teatrze Leśnym

na czarnym tle pionowe pasy, pierwszy pomarańczowy z czarnym napisem jazz, kolejny fioletowy, tekst pop, zielony tekst classic, błękitny tekst rock, żółty tekst alternative, po prawej białe litery Muzyczne Lato 2022 pod kreślone kreską poniżej Teatr Leśny

Repertuar:

04.08 Nowe Idzie od Morza: Bastarda & Sutari

05.08 Rock w Teatrze: Jary Oddział Zamknięty • Marta Kruk

06.08 Festiwal Ireny Jarockiej: Konkurs Wokalny • Wanda i Banda

11.08 Nowe Idzie od Morza: Resina

12.08 Młodzi Alternatywni: Sviniarsky Orchestra • Babyhats • Chrust

13.08 Piknic Rockowy: Dj Fifi • Dj Jaca • Marta Kruk

18.08 Nowe Idzie od Morza: Mitch & Mitch

19.08 Gdańskie Noce Jazsowe: Main Stream Krzysztof Ścierański • Michał Bąk Quartetto • Wojtek Staroniewicz Quintet Feat. Erik Johannessen

20.08 Gdańskie Noce Jazsowe: Tribute To Duduś Feldman/Piotrowska • Take It Easy

Bilety do nabycia w przedsprzedaży w systemie bilety24.pl

Bilety na cykl Nowe Idzie od Morza na stronie Fundacji Palma

artykuł z 01.06.2022

To będzie hit tego lata! Miasto Gdańsk i Gdański Archipelag Kultury Winda zapraszają na jedyny taki koncert w Teatrze Leśnym –Wielkie Piękno, czyli ojciec i syn Góreccy, Orkiestra Kameralna Progress pod dyrekcją Szymona Morusa i gwiazda wieczoru – kompozytor, pianista jazzowy i twórca muzyki filmowej – Leszek Możdżer.

W niedzielę 19 czerwca o godzinie 18:00 na koncercie „Wielkie piękno” usłyszymy:

M. Górecki: „Trzy utwory w dawnym stylu”,

P. Górecki: “Uwertura”,

“Divertimento”,

„Pożegnanie”,

Na zakończenie koncertu: H. M. Górecki: „Koncert na klawesyn/fortepian i orkiestrę smyczkową”

Jest to prawdopodobnie jedna z pierwszych tego typu konfiguracji repertuarowych. Utwory ojca i syna na jednym koncercie są wykonywane niezwykle rzadko.

Henryk Mikołaj Górecki – kompozytor i pedagog, autor kultowej „Symfonii pieśni żałosnych”. Urodzony 6 grudnia 1933 roku w Czernicy k. Rybnika, zmarł 12 listopada 2010 roku w Katowicach.

Mikołaj Górecki, urodzony 1 lutego 1971 w Katowicach. Jego utwory są grywane na światowych estradach koncertowych, m. in.: w De Ijsbreker Centre w Amsterdamie, w Lincoln Center – A. Fisher Hall w Nowym Jorku, Montrealu, Quebec City, Victorii, Edmonton, Waszyngtonie oraz w ramach takich festiwali jak Światowe Dni Muzyki ISCM w Słowenii, Festiwal Prawykonań w Katowicach, festiwal Musica Polonica Nova we Wrocławiu. Wykonawcami jego utworów są m.in.: Kaja Danczowska, Jadwiga Kotnowska, Agnieszka Duczmal, Gabriel Chmura, Ewa Pobłocka, Jerzy Maksymiuk, Tomasz Strahl, Marek Moś, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestra Kameralna Amadeus, Brooklyn Philharmonic Orchestra w Nowym Jorku, Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO i Sinfonia Varsovia.

(źródło: Culture.pl)

To pierwszy od lat koncert muzyki poważnej w Teatrze Leśnym przy Jaśkowej Dolinie, którym od samego początku jego „drugiego” życia zawiaduje Winda GAK, jedna z placówek Gdańskiego Archipelagu Kultury. Cykl Wielkie Piękno będzie kontynuowany w kolejnych latach, w 2023 roku planowany jest koncert największych hitów operowych.

Ostatnie lata to próby wprowadzenia do repertuaru Teatru Leśnego nowych trendów. Najbliższy sezon zapowiada się niezwykle ciekawie, wśród wykonawców oprócz Możdżera pojawią się między innymi Ralph Kaminski i Weronika Korthals (17.06), Nocna Zmiana Bluesa (18.06), Jary Oddział Zamknięty (05.08, ale też Mitch & Mitch z muzyką Ennio Morricone (18.08), Krzysztof Ścierański i Emil Miszk (19.08) i Wanda Kwietniewska z zespołem Wanda i Banda (06.08).

„Szczególnie cieszę się z tego, że udało się spełnić nasze wielkie marzenie o zagraniu Góreckiego w Teatrze Leśnym, ale wierzymy też, że koncert „Jary Oddział Zamknięty – akustycznie” będzie początkiem nowego cyklu. W tym roku rozpoczęliśmy współpracę z działającą we Wrzeszczu Fundacją Palma. Jej szefowie postanowili przenieść cykl „Nowe idzie od morza” do Teatru Leśnego, dzięki temu pojawi się między innymi Mitch & Mitch i Resina. Jazz zawsze był tutaj numerem 1, nadal nim pozostanie, ale dajemy też szansę innym gatunkom muzyki” – mówi Beata Dunajewska – Kierownik Windy GAK.

W zeszłym roku zmarł Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz, ojciec polskiego jazzu, kompozytor muzyki filmowej, autor takich hitów jak „Jeszcze w zielone gramy”, „Nie bądź taki szybki Bill”. Jemu poświęcony będzie jeden dzień Gdańskich Nocy Jazsowych (19.08), jak zwykle w gwiazdorskiej obsadzie. Wystąpią między innymi: Dominik Bukowski, Przemek Dyakowski, Dorota Piotrowska i Oskar Feldman (Nowy Jork, saksofonista).

W sierpniu w programie Teatru Leśnego znajdą się również takie imprezy jak Młodzi Alternatywni, Festiwal Ireny Jarockiej czy Piknic Rockowy. Pełen repertuar poniżej.

Zapraszamy.

17.06 Gdańskie Noce Jazsowe: Benefis Anny Domżalskiej
(Joanna Knitter, Ralph Kaminski, Weronika Korthals i inni)

18.06 Benefis, Benefis: Nocna Zmiana Bluesa • Tomek „Lipi” Lipski

19.06 Wielkie Piękno: Orkiestra Kameralna Progress & Leszek Możdżer

Regulamin Teatru Leśnego 2022

na kartkach papieru rozsypane flamastry, nożyczki i kredki tworzące białą przestrzeń w środku przykryte półprzezroczystym różowym tłem

_21 lutego 2022

Zajęcia stałe w Windzie GAK

Szanowni Państwo, Miło nam poinformować, że zajęcia stałe prowadzone w Windzie GAK zostają prz...

Zajęcia stałe w Windzie GAK

na kartkach papieru rozsypane flamastry, nożyczki i kredki tworzące białą przestrzeń w środku przykryte półprzezroczystym różowym tłem

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że zajęcia stałe prowadzone w Windzie GAK zostają przywrócone z dniem 1 marca 2022.

Serdecznie zapraszamy uczestników na zajęcia i chętnych do zapisów.

Więcej informacji o zajęciach, karty zgłoszeń i regulaminy w zakładce zajęcia

oraz pod nr telefonu 58 344 77 93  mailowo winda@gak.gda.pl

 

zdjęcie przestawia pingwina stojącego z rozpostartymi w prawo i lewo skrzydłami, który stoi na białej krze lodowej, na niebieskim tle

_18 lutego 2022

Dodatkowe zajęcia w czasie Ferii

Drodzy,   W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami prowadzonymi w czasie ferii ...

Dodatkowe zajęcia w czasie Ferii

zdjęcie przestawia pingwina stojącego z rozpostartymi w prawo i lewo skrzydłami, który stoi na białej krze lodowej, na niebieskim tle
Drodzy,
 
W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami prowadzonymi w czasie ferii uruchomiliśmy dla Was dodatkowe zajęcia:
 
Decupage 22 lutego 14.30-16.30 – wieszaki
Decupage 23 lutego 14.30-16.30 – zakładki i podkładki
 
Warsztaty tej popularnej metody zdobniczej zarówno dzieci jak i dorosłych. Na zajęciach nauczycie się podstaw tej techniki i stworzycie małe przedmioty, które będzie można zabrać ze sobą do domu. Wiek uczestników +5 lat. Na zajęcia obowiązują zapisy mailowe, grupy kilkuosobowe. winda@gak.gda.pl
 
Zaśpiewaj z nami 23 lutego 10.00-15.00
Warsztaty wokalno-muzyczne dla dzieci i młodzieży. Prowadzenie Mariusz Wala i Katarzyna Burakowska. Uczestnicy będą mogli popracować nad wybraną piosenką pod okiem przyjaznych pedagogów. Warsztaty odbywać się będą w grupach 2 lub 3 osobowych, najchętniej uczestnicy z jednej rodziny lub klasy jednocześnie, po ok. 3o minut na grupę. Zajęcia odbywać się będą co pół godziny. Prosimy o zapisy u Katarzyny Burakowskiej, tel. 513530318
Link do wszystkich zajęć prowadzonych w Windzie GAK