Jesteś tutaj:

O nas

Stacja Orunia

Logo ___kalendarz wydarzeń

O nas Stacja Orunia

Logo placówki

Otwarty Dom Kultury

Ludzie siedzą w ogrodzie na krzesłach i czytają wydanie gazety Hitorie po oruńsku.
Wydanie gazety "Historie po oruńsku"

Tak powstała ZDolna Orunia, tak tworzymy i wydajemy gazetę „Wasze historie po oruńsku”, a w projekcie OruniArt przybliżamy sylwetki artystów, którzy mieszkają i tworzą na Oruni. W Stacji Orunia możesz wziąć udział w warsztatach z rysunku i malarstwa,  ceramiki, witrażu. Możesz tańczyć na lekcjach flamenco i doskonalić się w sztukach walki na zajęciach Karate. Od czasu do czasu na naszej scenie odbywają się filmowe festiwale, muzyczne koncerty oraz grane są spektakle teatralne.

 

Co roku obchodzimy rocznicę urodzin Artura Schopenhauera, który jest patronem naszych Pikników Filozoficznych. Dobry duch Schopenhauera czuwa nad naszym domem kultury, bo dokładnie na fundamentach dawnego domu dziadków Artura powstała Stacja Orunia.

 

Kiedyś kreowała się tu myśl filozoficzna, a teraz kreujemy kulturę. Jesteśmy pełni inicjatyw, ale jesteśmy także ciekawi Waszych pomysłów i chcemy poznać Wasze potrzeby. Czekamy na Was!

Starodawne zdjęcie Artura Schopenhauera. Filozof siedz, głowę ma opartą na dloni. UBrany jest we frak.

Galeria:

Logo

Aktualności

Rysunek kobiety w woalce i czarnej sukience z bufiastymi rękawmia. Postać koiety widoczna jedt do połowy. Wokół kobiety dorysowane są kuchenne akcesori i aparat fotograficzny na statywie. Na górze grafiki żółto pomarańczowy napis Smaki Oruni.

_2 lipca 2021

Podziel się rodzinnym przepisem, zostań twarzą kulinarnego kalendarza!

Drodzy Mieszkańcy Oruni, opowiedzcie nam Swoją historię przepisami, wspomnieniem smaku z dzieciń...

Podziel się rodzinnym przepisem, zostań twarzą kulinarnego kalendarza!

Rysunek kobiety w woalce i czarnej sukience z bufiastymi rękawmia. Postać koiety widoczna jedt do połowy. Wokół kobiety dorysowane są kuchenne akcesori i aparat fotograficzny na statywie. Na górze grafiki żółto pomarańczowy napis Smaki Oruni.

Drodzy Mieszkańcy Oruni,
opowiedzcie nam Swoją historię przepisami, wspomnieniem smaku z dzieciństwa, rodzinnego spotkania, prywatki, wesela, najlepszej kolacji przy świecach czy rodzinnego śniadania, egzotycznej potrawy przywiezionej przez wujka marynarza lub ciocię stewardesę. Stwórzmy razem ilustrowany kalendarz SMAKI ORUNI na 2022 rok. Kalendarz z przepisami mieszkańców i ich portretami. Prześlijcie nam swoje przepisy, także te ze starych pożółkłych zeszytów babć i mam.

Przepisy kulinarne do kalendarza może nadesłać każdy mieszkaniec Oruni, Św. Wojciech-Lipce do 15 sierpnia 2021 r.

Na tym nie koniec! Zaprosimy mieszkańców – autorów przepisów do wspólnego stołu w ogrodzie Stacji Orunia, gdzie będzie można skosztować potraw wybranych do kalendarza. Przy stole opowiemy o historii kulinarnej Gdańska i wraz ze Zdolną Orunią upieczemy słynny Tort Gdański wg przepisu z 1873 roku.

Projekt prowadzi kulinarna recenzentka i autorka bloga Smakiem na pokuszenie  Agnieszka Haponiuk, która także przygotuje dla mieszkańców spotkania kulinarne połączone z warsztatami kulinarnymi i fotograficznymi.

Zapraszamy do grupy Smaki Oruni na Facebooku, gdzie można podzielić się przepisami i kulinarnymi ciekawostkami.

Przepisy można przesyłać mailowo na adres smakioruni@gak.gda.pl
lub listownie na adres: Stacja Orunia GAK, ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk z dopiskiem „Smaki Oruni lub przyjść osobiście do Stacji Orunia od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 18:00.

Projektowi patronuje portal Mojaorunia.pl

Zasady uczestnictwa w projekcie Smaki Oruni