Logo GAK

placówki

Paulina Grosz „Lot” GAK

wystawa

Paulina Grosz „Lot”

 1. data

  10.08.22
  środa

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  ul. Pilotów 11

 5. dla kogo?

  Młodzież , Seniorzy , wszyscy

Zapraszamy na wystawę Pauliny Grosz „Lot”.

Lot to wystawa, w której przestrzeń samolotu połączy się z przestrzenią Plamy. Metaforycznie lot jest bardzo plastyczny w interpretacji i można odbierać go na wiele sposobów. Artystka wykorzystując specjalnie przycięte podobrazia oraz posługując się delikatną formą malarską stworzyła cykl prac przypominających samolotowe okna. Usytuowanie ich w miejscu Plamy będzie krokiem do budowania chwilowej narracji.

Paulina Grosz jest absolwentką Wydziału Malarstwa gdańskiej ASP, dyplom 2021 w pracowni prof. Jarosława Baucia. Posługuje się głównie medium malarskim, na co dzień pracuje też jako dydaktyczka. Grosz swoje prace pokazywała m.in. w Kolonii Artystów (wystawa indywidualna „Skok przez płot”), CSW Łaźnia (instalacja „Grudzień”) czy w LKW Gallery (instalacja „Zasypianie”). Jest laureatką Grand Prix konkursu malarskiego im. Wojciecha Fangora w Gdańsku.

paulina.grosz

Podczas wernisażu zagra Galuschka.
Galuschka – porusza się w kręgu improwizowanych sesji dźwiękowych. Podczas występów używa instrumentu o nazwie Lyra 8. Lyra 8 jest strukturą, która reaguje na najdelikatniejszy dotyk oraz Pulsar. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska, muzykę do filmów. Jest autorem projektu „4 Etiudes for Lyra” (stypendium Miasta Gdańska) oraz dyrektorem artystycznym: Drone Noise Ambient Festiwal, Open Source Art Festiwal.
Współpracuje dźwiękowo z Antoniną Car, Katarzyną Podporą, Aleksandrą Słyż, Laurą Adel, Bartoszem Borzeszkowskim, Oskrem Jakobem Tomalą.

 

Otwarcie wystawy: 10 sierpnia, godzina 18:00
GAK Plama
Ul. Pilotów 11, Gdańsk