Logo GAK

placówki

O końcu świata. Jak stworzyć opowieść, która uratuje planetę? GAK

literatura
spotkanie

O końcu świata. Jak stworzyć opowieść, która uratuje planetę?

 1. data

  17.08.22
  środa

 2. godzina

  17:30

 3. wstęp

  wolny

 4. adres

  Plama GAK, ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Oto kolejne zielone spotkanie literackie w GAK Plamie – w ramach roślinnego cyklu, który tego lata przygotowałyśmy dla Was. Przy herbacie i wodzie z cytryną, na świeżym powietrzu i wygodnych leżakach rozmawiamy o książkach, które stoją na półce z ekologicznymi tematami.
Co dwa tygodnie mówimy o innej lekturze i zapraszamy inną ciekawą osobę związaną z lokalnym środowiskiem – dzielimy się refleksjami po przeczytaniu, wymieniamy poglądy, pytamy publiczność o jej zdanie na temat.
Za każdym razem inny jest też najcieższy punkt naszej dyskusji.
Tym razem gościć będziemy reportażystkę i dziennikarkę Dorotę Dorota Karaś, a bierzemy na tapetę niezwykłą powieść – „Listowieść” Richarda Powersa.
To „ekologiczny epos o drzewach i ludziach, którzy je rozumieją. Dziewięć powiązanych ze sobą historii pozwala inaczej spojrzeć na świat i wciąga czytelnika w postępującą katastrofę. Historie bohaterów, ułożone jedna w drugiej niczym słoje drzewa, tworzą niezwykłą powieść stawiającą ważne pytania o przyszłość naszą i naszej planety”. (z okładki wydania).
Zapraszamy wszystkich chętnych do rozmowy o losach Ziemi, być może na spotkaniu urodzą się pomysły na rozwiązanie jej problemów.
Wstęp wolny
Dorota Karaś – reporterka, pisarka, autorka książek „Walentynowicz. Anna szuka raju” (z Markiem Sterlingowem”, ” Cybulski. Podwójne salto” i ” Szafa, czajnik, obwodnica. Rozmowy z obcokrajowcami”.
Barbara Piórkowska – pisarka, poetka autorka powieści „Szklanka na pająki ” i „Kraboszki” oraz esejów o przestrzeni miejskiej „Utkanki”.
Zapraszamy 17 sierpnia na godz. 17.30.
Kolejne spotkanie: 30 sierpnia:
KSIĄŻKA: Dan Pearson, Rok w ogrodzie
GOŚCINI: Agnieszka Wołodźko, kuratorka sztuki, pasjonatka ogrodnictwa
ROZMOWA: Miejskie projekty ogrodnicze. Jak zrobić z sadzenia roślin sztukę