Logo GAK

placówki

Noc Muzeów – Kolorem i dźwiękiem – Gdańskie opowieści GAK

spotkanie
wystawa

Noc Muzeów – Kolorem i dźwiękiem – Gdańskie opowieści

 1. data

  14.05.22
  sobota

 2. godzina

  19:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Gdańsk Wrzeszcz ul. Racławicka 17 (wejście od Klonowicza)

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

14 maja 2022

godzina 19:00

wstęp bezpłatny

Winda GAK po raz drugi włącza się w międzynarodową akcję Noc Muzeów. Z tej okazji organizujemy wydarzenie “Kolorem i dźwiękiem – gdańskie opowieści” z prezentacją prac Barbary Raksimowicz-Wypustek i Roberta Sobolewskiego poświęconych Gdańskowi.
Wystawa podzielona jest na ekspozycję zewnętrzna składającą się z dwudziestu reprodukcji, które będą dostępne dla zwiedzających całą dobę, zaś drugą cześć stanowią obrazy, które będą wyeksponowane w przestrzeni korytarzy, foyer oraz sali czarnej Windy.
W prezentowanych pracach Barbary i Roberta dominują elementy Stoczni Gdańskiej, żurawi, kamieniczek, czy punktów widokowych miasta.
Podczas Nocy Muzeów wysłuchamy dwóch opowieści poświęconych historii gdańszczan z czasów Wolnego Miasta Gdańska i Solidarności, które poprowadzi Robert Sobolewski.
Dodatkowo będzie można zobaczyć eksponaty nawiązujące do opowiadanych historii.
W czasie wernisażu akompaniować będzie akustycznie duet Fingiel Blu – Andrzej Piechert i Jacek Ćwikliński. Dla uczestników zostanie przygotowany poczęstunek. Wydarzenie odbędzie się sobotę 14 maja od godziny 19:00. Wstęp bezpłatny.
Wystawa zewnętrzna będzie dostępna całodobowo w dniach 13-31 maja.
Barbara Raksimowicz-Wypustek – pochodząca z Olecka malarka, pielęgniarka, II miejsce w rankingu Dziennika Bałtyckiego “Osobowość Roku 2019”; urodzona: Od 2000 r.- Puls-Medic w Gdańsku, pielęgniarka, koordynator opieki długoterminowej domowej; sprzedaje obrazy na aukcji OneBid z Domu Aukcyjnego Galerii Kontrowersyjna;
wystawy obrazów w Polsce, od 8 lat ponad 50 wernisaży i ekspozycji; sprzedaż obrazów w Polsce i za granicą ; W 2019 r. w Nowym Porcie w Perła Bałtyku wernisaż i wystawa wraz z promocją wydanego katalogu obrazów , którego recenzentem był historyk sztuki Prof. UG Marcin Kaleciński -Gdańskie żurawie , Morskie miraże – ; Stała ekspozycja obrazów w Hotelu Mercure w Gdańsku, 2021 – wernisaż z malarką Barbarą Mierzejewską- Rozmaitości – oraz wspólna ekspozycja zdjęć i obrazów – Obiektywem i Pędzlem- z fotografem Pawłem Chocieszyńskim; 2021 – wystawa obrazów w Gdańskim Archipelagu Kultury Winda wraz z malarkami Magdą Benedą, Mają Majewska-Keane – Wystawa na Płocie; Wyróżniona – Złoty Czepek – odznaka pielęgniarska .Od wielu lat współpraca z Puckim Hospicjum im. Ojca Pio i Fundacją Hospicyjną Gdańsk; od 7 lat maluje bombki, pocztówki i obrazy na licytacje do Hospicjum w Pucku i Fundacji Hospicyjnej Gdańsk. Gość wielu audycji radiowych i programów telewizyjnych; należy do Komisji Opieki Długoterminowej w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku, Specjalizacja Pielęgniarstwa Rodzinnego Specjalistka w dziedzinie leczenia ran przewlekłych; Hobby: kolekcjonowanie pędzli malarskich z całego świata i pędzli znanych malarzy, zbieranie piasków świata i wykorzystywanie ich w malarstwie, jako domieszka.
Robert Sobolewski – Gdańszczanin, z zamiłowania artysta malarz, muzyk, konferansjer, pilot ull. Organizator i prowadzący wielu wystaw, wernisaży, koncertów i charytatywnych zbiórek. Promotor młodych artystów, fotografików, malarzy. Czuły na ludzką krzywdę. Na scenie tak jak w kokpicie czuje się jak ryba w wodzie. Chociaż na ponad 20 lat opuścił kraj zawsze promował swój ukochany Gdańsk. Jak zawsze mawia „Mój rodzinny dom może być tylko tutaj”. Jest zawsze świetnie przygotowany do wydarzenia, które prowadzi. Nieważne czy koncert, wernisaż czy wystawa. Potrafi porywać tłumy. I tak też czyni.