Logo GAK

placówki

Noc Grozy w Windzie GAK

kino

Noc Grozy w Windzie

 1. data

  28.10.22
  piątek

 2. godzina

  19:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Gdańsk Wrzeszcz ul. Racławicka 17 (wejście od Klonowicza)

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

28 października 22
G 19:00
wstęp wolny

Zapraszamy na filmową Noc Grozy w Windzie GAK! Kilka dni przed Halloween pokażemy trzy nieśmiertelne, klasyczne horrory! Każdy seans poprzedzony będzie krótkim wprowadzeniem, wygłoszonym przez Sebastiana Konefała – filmoznawcę, profesora Zakładu Filmu i Mediów w Uniwersytecie Gdańskim.
Na uczestników będzie czekał darmowy poczęstunek: popcorn, kawa i herbata
Program Nocy Grozy:
„NOSFERATU – SYMFONIA GROZY” – („Nosferatu, eine Symphonie des Grauens”, reż. F.W. Murnau, 1922)
Jeden z pierwszych filmów grozy w historii kina, arcydzieło niemieckiego ekspresjonizmu, obchodzi w tym roku swoje setne urodziny. Historia zaczerpnięta z „Draculi” Brama Stokera: agent nieruchomości wyrusza w odległe Karpaty, by sprzedać posiadłość w niemieckim Wisborgu hrabiemu Orlokowi. Nie podejrzewa jednak, że ta wyprawa może go kosztować „sporo wysiłku… a może nawet odrobinę krwi”.
„DOM NA PRZEKLĘTYM WZGÓRZU” – („House on a Haunted Hill”, reż. William Castle, 1959)
Ekscentryczny milioner wraz z żoną zapraszają pięcioro pozornie przypadkowych osób do swojej willi, która rzekomo jest nawiedzona. Ten, komu uda się bez szwanku przeżyć noc w tytułowym domu, otrzyma dziesięć tysięcy dolarów. Jak prędko się okazuje, zadanie nie jest łatwe. W roli głównej legendarny król horroru – Vincent Price!
„NOC ŻYWYCH TRUPÓW” – („Night Of The Living Dead”, reż. George Romero, 1968)
Film, do którego już lata temu przylgnęły takie epitety jak „legendarny” i „kultowy”. Rodzeństwo: Johnny i Barbara wybierają się na cmentarz, odwiedzić miejsce spoczynku swojej mamy. Pech chciał, że robią to akurat w dniu, w którym umarli postanawiają wstać z grobów. Ten film odmienił postrzeganie figury zombie w kinie. Życiowe dzieło słynnego reżysera George’a Romero.
Wstęp wolny!
Ilość miejsc ograniczona

Galeria: