Logo GAK

placówki

Naturalnie.Kultura – lato w mieście. GAK

spotkanie
warsztat

Naturalnie.Kultura – lato w mieście.

 1. data

  06.07.22
  środa

 2. godzina

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Stacja Orunia GAK, Dworcowa 9, Gdańsk

 5. dla kogo?

  Familijne

Zaczęły się wakacje, a Ty nigdzie nie wyjeżdżasz i spędzasz lato w mieście? Nie martw się, latem w mieście wcale nie musisz się nudzić. W Stacji Orunia GAK będziemy się świetnie bawić.

 

Oto nasz letni plan gry:

 • Od 6 do 27 lipca zapraszamy na Kulturalne Środy, czyli familijne warsztaty artystyczne – szycie laleczek, tworzenie papieru czerpanego z roślinek zebranych w parku, warsztaty tkackie. Zaczynamy o 11:00.
 • Każdy wtorek i czwartek działa klub Przystanek Planszówka. Zapraszamy wielbicieli gier planszowych. Mamy duży wybór gier a także kawę i herbatę. Spotykamy się o 15:00.
 • 23 lipca o godz. 16:00 zapraszamy na familijny Spacer literacko – botaniczny po Parku Schopenhauera, który poprowadzi pisarka Barbara Piórkowska. Po spacerze chillout w naszym ogródku.
 • 30 lipca w samo południe odbędzie się Dzika mikro wycieczka  w mniej znane tereny Oruni „za torami”.
 • 28 sierpnia o godz. 11:00 rozpocznie się Piknik Sąsiedzki w Parku Schopenhauera. I jak to na pikniku – będzie leżenie na trawie, muzyka na żywo, plener malarski dla każdego, lepienie garnków na kole garncarskim, gra terenowa, sąsiedzkie rozmowy i różne zabawy a także zbieranie darów z naszego społecznego warzywniaka i wspólne przygotowywanie piknikowych przekąsek.Wszystkie działania są bezpłatne. Zapraszamy dzieci w różnym wieku jak i całe rodziny.  Jeśli chcesz poznać szczegóły dotyczące poszczególnych wydarzeń, śledź naszego Facebooka.
Jak do nas dojechać?

Najlepiej komunikacją miejską lub rowerem, aby zadbać o naszą planetę.
Stacja Orunia GAK znajduje się 2 minuty od stacji kolejowej Gdańsk Orunia oraz 4 minuty od przystanku autobusowego Gościnna 02
Najszybciej dojedziesz do nas pociągiem REGIO ze stacji: Gdynia Główna Osobowa, Gdynia Orłowo, Sopot, Oliwa, Wrzeszcz, Gdańsk Główny.
Nieco dłużej, ale równie komfortowo autobusem spod dworca głównego w Gdańsku na przystanek Gościnna 02 liniami autobusowymi nr: 132, 189, 200, 205, 207, 232
Z Pruszcza Gdańskiego liniami autobusowymi: 200, 205 i 207, wysiadamy na przystanku Gościnna 02
Z Tczewa najszybciej REGIO