Logo GAK

placówki

Nasza bajka GAK

teatr

Nasza bajka

 1. data

  22.01.22
  sobota

 2. godzina

  16:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Gdańsk Wrzeszcz ul. Racławicka 17 (wejście od Klonowicza)

 5. dla kogo?

  Dzieci , Familijne

sobota 22 stycznia 2022

godzina 16:00

wstęp bezpłatny – obowiązuje rezerwacja

Winda GAK zaprasza dzieci i dorosłych na spektakl pt. „Nasza bajka”
Przedstawienie to współczesna bajka muzyczna, która oprócz atrakcyjnej formy (muzyka, piosenki, lalki) niesie ze sobą ważne przesłanie: porozumienie międzypokoleniowe. Poprzez świat bajek dziadków i rodziców autorzy chcą dotrzeć do najmłodszych odbiorców, ukazując polskie bajki z przeszłości, które przegrały z komiksami i kreskówkami, najczęściej amerykańskimi. W bajce spotkają się różne światy – ten, w którym nie było internetu i telefonu komórkowego z dzisiejszym, opartym na technologiach, sprowadzającym komunikację do skrótów i obrazków. Ważną postacią, spajającą całą opowieść, jest Remus, który tym razem wystąpi w zaskakującej roli. Spektakl zaprasza do tolerancji, empatii i rozwinięcia wyobraźni. Aktorzy zapraszają do wzmożonej interakcji scenicznej.
„Nasza bajka” to zbiór pomysłów na budowanie relacji międzypokoleniowej w oparciu o kody kulturowe, rozpoznawalne na poziomie znaków, muzyki i tekstu. To okazja do spojrzenia z przymrużeniem oka na kultowe postaci z dzieciństwa, które w niebanalny sposób tłumaczą świat i swoją w nim rolę. Bohaterowie nie owijają w bawełnę i nie szukają łatwych przygód. Wszyscy mają do spełnienia niezwykle ważną i precyzyjnie zaplanowaną misję, dlatego wpadają w rozmaite pułapki. Jak sobie poradzą z ograniczeniami i kto im pomoże ostatecznie – to trzeba zobaczyć!.
Reżyseria: Magdalena Olszewska
Scenariusz: Piotr Wyszomirski
Muzyka: Krzysztof Wojciechowski
Lalki: Marzena Spodobalska
Kostiumy: Bogumiła Makowska
Plakat, tło: Karol Formela
Koncepcja scenograficzna: Magdalena Olszewska
Obsada: Katarzyna Witkowska, Hanna Łubieńska
Premiera: 2020
Czas trwania: ok. 50 minut (bez przerwy)
Bajka dla dzieci od 6 do 100 lat
Produkcja: Fundacja Pomysłodalnia
Szanowni Państwo, na spektakl obowiązuje limit miejsc, który nie dotyczy osób zaszczepionych, po dobrowolnym okazaniu Europejskiego Certyfikatu Covid lub aktualnego negatywnego wyniku testu covidowego (max. 72 g. wstecz).
Rezerwacja miejsc: winda@gak.gda.pl
 • ___pokaż cały opis

  Aktorki:

  Hanna Łubieńska

   Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni, aktualnie aktorka Teatru Czwarte Miasto. Występowała m.in. na scenach Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatru Animacji w Poznaniu, Teatru „Mój Teatr” w Poznaniu. Śpiewała w chórkach z wieloma polskimi i zagranicznymi wokalistami, m.in. w radiowej Trójce w studiu im. Agnieszki Osieckiej, w Radio Czwórka, WOŚP w TVP 2, podczas koncertów na Przystanku Woodstock, Open’erze, festiwalu Wschód Piękna i na wielu festiwalach reggae. Otwierała 39. galę KSW. Nagrała płytę z zespołem Surtarang, Jafia Namuel, HK+, Yelram. Laureatka głównej nagrody Festiwalu FAMA 2021, z projektem Córy Słońca. Z powodzeniem realizuje się w różnych projektach muzycznych, teatralnych, a także okołofilmowych w Polsce i za granicą. Dodatkowo zajmuje się współtworzeniem i produkowaniem muzyki do spektakli oraz projektów muzyki elektronicznej (HK+, Surtarang, Córy Słońca).

   

   

  Katarzyna Witkowska

  Ukończyła Studium Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gdyni (można ją zobaczyć w „Chłopach”, „Lalce”, „Skrzypku na dachu”) oraz z Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrem Muzycznym w Toruniu („Pan Kleks. Powrót”, „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”, „Złoto i Liście”). Prowadzi zajęcia z tańca musicalowego w VocalDance Szkole Talentów.