Logo GAK

placówki

Nakręć się! Konkurs filmowy dla każdego. GAK

kino
konkurs

Nakręć się! Konkurs filmowy dla każdego.

 1. data

  08.02.22
  wtorek

 2. godzina

  10:00 - 20:00

 3. wstęp

  Bezpłatny

 4. adres

  Projektornia GAK, ul. Dworska 29 a, 80-506 Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Dzieci , Młodzież , Seniorzy

UWAGA  KONKURS  FILMOWY NAKRĘĆ SIĘ !

PROJEKTORNIA Gdański Archipelag Kultury zaprasza miłośników sztuki filmowej (bez limitu wieku) do wzięcia udziału w dwunastej edycji ogólnopolskiego konkursu „Nakręć się!”.

Filmy powinny dotyczyć pasji lub wydarzeń, które inspirują autorów do działania. Laureatów konkursu wyłoni trzyosobowe jury. Najciekawsze filmy zostaną zaprezentowane i nagrodzone w PROJEKTORNI GAK w Gdańsku Brzeźnie

8 kwietnia 2022 roku o godz.18.00. Nagroda główna 1200 zł oraz druga nagroda

800 zł czekają na uczestników.

W konkursie biorą udział filmy wykonane ogólnodostępnym sprzętem (kamerą, cyfrowym aparatem fotograficznym lub telefonem).
Film nie powinien przekraczać 3 minut. Każdy uczestnik może zgłosić dowolną ilość filmów.

Termin nadsyłania filmów do 23 marca 2022 roku na adres:

PROJEKTORNIA GAK ul. Dworska  29 a; 80- 506 Gdańsk

lub na adres mailowy projektornia@gak.gda.pl

Regulamin, karty zgłoszenia dostępne na stronie www.gak.gda.pl

 • ___pokaż cały opis

  Minęła ponad dekada odkąd po raz pierwszy ogłosiliśmy konkurs filmowy Nakręć się! Na początku nie było łatwo. Na pierwszą edycję przysłano niecałe 30 filmów. Ale i tak cieszyliśmy się, że są ludzie, którzy podjęli nasze wyzwanie i nakręcili filmy o swoich pasjach. Dzięki temu poznaliśmy wiele ciekawych historii opowiedzianych za pomocą medium jakim jest film. Poznaliśmy również ich autorów, osoby, które na co dzień zajmują się zwykle czymś innym, ale znajdują czas i ochotę na wypowiedzenie się poprzez film. Dla niektórych kręcenie filmów to nie pierwszyzna. Inni natomiast podjęli rzuconą przez nas rękawicę i przesłali swój pierwszy film. Jurorzy konkursu zawsze wnikliwie zapoznają się ze wszystkimi filmami i potrafią docenić każdy przekaz. Cenne jest to, że uczestnicy chcą się podzielić z innymi swoimi przemyśleniami. Nierzadko „zaprzyjaźniamy się” z nadesłanymi filmami.

  Konkurs Nakręć się!  od kilku lat ma już rangę ogólnopolską. Z uznaniem i lekkim niedowierzaniem patrzyliśmy na ludzi, którzy na wieczorną Galę wręczenia nagród i pokaz wyróżnionych filmów przyjeżdżali do Projektorni z Wrocławia, Łodzi, czy innych odległych miejscowości. W tym roku dwunasta edycja. Ciekawi jesteśmy o czym teraz kręci się filmy.