Logo GAK

placówki

Myślę, więc…idę do kina! | 236. urodziny Arthura Schopenhauera GAK

kino

Myślę, więc…idę do kina! | 236. urodziny Arthura Schopenhauera

 1. data

  24.02.24
  sobota

 2. godzina

  18:00 w sobotę, 16:00 w niedziele

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  GAK Stacja Orunia, ul. Dworcowa 9

 5. dla kogo?

  Dorośli , Dzieci , Seniorzy

Myślę, więc…idę do kina! W dniu 22 lutego obchodzimy kolejne (już 236.) Urodziny Arthura Schopenhauera! Z tej okazji pokażemy dwa filmy nawiązujące do tematyki filozofii i filozofowania, rozumianych jako stawianie pytań sobie i światu.

 • Piątek, 23.02.24, g. 18.00
  “Young Plato”, reż. Declan McGrath, Neasa Ní Chianáin (film dokumentalny). W podzielonym konfliktem przeszłości Belfaście inspirujący nauczyciel próbuje przełamać spiralę przemocy. Odpowiedzią na przekazywaną z pokolenia na pokolenie nienawiść ma być filozofia i krytyczne myślenie. Okazuje się, że taka forma edukacji zdecydowanie może nas uratować.

 

 • Sobota, 24.02.24, g.16.00
  “Photon”, reż. Norman Leto – film o tworzeniu się świata, stanowiący punkt wyjścia do dyskusji filozoficznych. Od Wielkiego Wybuchu do rewolucji kwantowej, od początku czasu do narodzenia się planet i ewolucji biologicznego życia – i dalej w kierunku nieznanej przyszłości. Fascynujące zobrazowania największych pytań stojących przed nauką stanowią zarówno prowokującą do myślenia, dwugodzinną lekcję fizyki, jak i pomost między abstraktem, badaniem naukowym oraz komunikacją wyników (opis dystrybutora).

 

Na oba pokazy wstęp wolny.