Logo GAK

placówki

Powrót do GAKu Logo GAK

Przedłużamy nabór do projektu „Muzyczny słownik wyrazów ważnych” GAK

Przedłużamy nabór do projektu „Muzyczny słownik wyrazów ważnych”

na jasno beżowym tle, po prawej stronie kompozycja ułożona z fragmentu rzeźbionej głowy, zielonego liścia, wydartych fragmentów angielskiej gazety, telefonu komórkowego.

W ramach projektu Muzyczny słownik wyrazów ważnych zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych na cykl wyjątkowych warsztatów kreatywnego pisania, warsztaty muzyczne oraz na debatę o słownictwie i języku używanym przez młodych ludzi.

Program

W ramach projektu Muzyczny słownik wyrazów ważnych odbędzie się 7 spotkań, które tematycznie podzielone będą na te dotyczące słowa i te związane z muzyką. Podczas części „słownej” odbędą się ćwiczenia związane z tworzeniem tekstów, rozwojem kreatywności i poprawnym wyrażeniem myśli. Część muzyczna z kolei obejmie teorię i praktykę, podczas której młodzież nauczy się tworzyć bity i komponować podkłady muzyczne. Planowane są także ćwiczenia związane z intonacją, emisją głosu i wybranymi zagadnieniami związanymi z umuzykalnieniem i kształceniem słuchu.

Kiedy i gdzie?

Wydarzenia w ramach projektu zaplanowane są na przełom października i listopada bieżącego roku. Spotkania będą odbywać się w jednym z domów kultury Gdańskiego Archipelagu Kultury, w zależności od dzielnicy, w której znajdują się zgłoszone do udziału szkoły. Spotkania i warsztaty w ramach projektu będą odbywały się podczas godzin lekcyjnych. Szczegółowy harmonogram zostanie ustalony z wybranymi szkołami. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Jak zgłosić się do projektu?

Rekrutacja do projektu będzie prowadzona w ramach otwartego naboru, który potrawa do 5 października  (do godz. 14:00). Chętne klasy lub grupy uczniów, liczące od 1o do 35 osób, pod opieką nauczyciela, powinny wypełnić kartę zgłoszenia oraz dołączyć autoprezentację i motywację uczniów do udziału w projekcie w dowolnej kreatywnej formie – filmik, prezentacja lub tekst. Wszystkie dokumenty należy przesłać na adres edukacja@gak.gda.pl, wpisując w temacie wiadomości frazę „Zgłoszenie udziału w Projekcie Muzyczny słownik wyrazów ważnych”. W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego: 58 306 66 76 wewnętrzny 33, e-mail: sekretariat@gak.gda.pl).

Dokumenty do pobrania:

Regulamin Muzyczny słownik wyrazów ważnych

Karta zgłoszenia

zgoda na wykorzystanie wizerunku

Projekt finansowany jest z dotacji Miasta Gdańska w ramach programu Edukacja do kultury.