Logo GAK

placówki

MUZYCZNO – TANECZNY WIECZÓR W RYTMACH FLAMENCO GAK

taniec

MUZYCZNO – TANECZNY WIECZÓR W RYTMACH FLAMENCO

 1. data

  24.09.22
  sobota

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  30 zł

 4. adres

  Plama GAK, ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa

PEÑA FLAMENCO LA PALOMA, FLAMENCOPOLIS oraz Plama GAK zapraszają na:
NA MUZYCZNO – TANECZNY WIECZÓR W RYTMACH FLAMENCO.

Wystąpią:

KUBA WAGNER – gitara
BEATA BARTELIK – śpiew
MATEO GALLITO – śpiew, cajon, piano
UCZNIOWIE szkoły tańca PEÑA FLAMENCO LA PALOMA.

W programie zabrzmią przeważnie autorskie kompozycje Kuby Wagnera i Mateo Gallito okraszone śpiewem Beaty Bartelik oraz choreografie Mateo, zaprezentowane przez uczniów szkoły.

Beata Bartelik – wokalista, kompozytorka i autorka tekstów. Przed laty zasłynęła przebojem „Sen na pogodne dni”, który do dziś cieszy się dużą popularnością wśród słuchaczy. Od kilku lat oddaje się swej pasji do muzyki i tańca flamenco.

Mateo Gallito – to pseudonim artystyczny Matúša Kohútka pochodzącego ze Słowacji. Z wykształcenia jest pedagogiem pianistą, a od wielu lat również tancerzem i śpiewakiem flamenco. Absolwent Pedagogicznego fakultetu (studia magisterskie, Comenius University, Bratysława 1998 r). Kształcił się w Maladze, Sevilli, Jerez de la Frontera, a także u Juana Parra Moróna, Ramóna Martinéza, Juana Polvillo czy w La Lupi w Akademii Contratiempo. W latach 2005-2006 występował z Gipsy Kings i światowej sławy gitarzystą Gerardo Nuñez oraz tancerką Carmen Cortés. Jest autorem, współautorem i wykonawcą (tancerz, muzyk, kompozytor) programów „SANGRE FLAMENCA”, „ENCUENTRO FLAMENCO”, „DON QUIJOTE”, „SYMFONIA FLAMENCA”, „AL-ALBA”. Odbył trasy koncertowe po Europie z gośćmi z Hiszpanii (M. Angeles Gabaldon, Juan Polvillo, Manuel de Tane, Ismael Fernandez, Pilar Ortega, Araceli de Alcala, José Angel Carmona, Ramón Martinez, Jesus Corbacho). W 2004 wraz z Remedios zdobyli w finale konkursu „NOVE TVARE SŁOWAC.JAZZU” nagrodę za najlepszą zespołową interpretację i aranżację. Aktualnie współpracuje z Gallito Band, Flamencooz, Cafe Cortao, Caballeros i z Tablao Flamenco w Warszawie. Od 2008 do 2021 roku występował jako tancerz-solista w musicalu „Carmen” (Praga, Teatr Karlin). Od roku 2012 do dziś gra na fortepianie razem z zespołem Remedios w nowoczesnym balecie „Carmen” w SO BB (opera państwowa B. Bystrzyca/Sk). Dyskografia Mateo Gallito: VENDAVAL (2004), DUNYA (2005), REINA DE SABA (2005), CARDAMON (2007), CARMEN (2009).

Jakub Wagner – gitarzysta flamenco. Współtworzy projekt „Usłyszeć taniec”. Współpracował z Teatrem Kamienica. Wielokrotnie występował razem z artystami z Hiszpanii, w tym również na scenach w Andaluzji, m.in. w Sewilli, Utrerze, Los Palacios. Swoje umiejętności rozwijał pod okiem hiszpańskich mistrzów, takich jak m.in. Rafael Riqueni, Antonio Rey i Eduardo Rebollar. Znany z niedościgłego warsztatu akompaniatora w tradycyjnym stylu flamenco, jest często zapraszany do współpracy z tancerzami i śpiewakami ze wszystkich stron kraju. Jest też autorem kompozycji zakorzenionych w gitarowej muzyce flamenco, nawiązujących do muzyki klasycznej i innych stylów muzycznych.

Bilety: 30 zł (bilety24.pl i w kasie przed wydarzeniem)