Logo GAK

placówki

Monodram „Kobieta Przebiegła” GAK

teatr

Monodram „Kobieta Przebiegła”

 1. data

  15.07.22
  piątek

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Dworcowa 9

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

 • O wydarzeniu

Kobieta przebiegła to historia kobiety uwikłanej w różne relacje z mężczyznami. To obsesyjna próba odnalezienia miłości, zaspokojenia potrzeby bycia kochaną a wreszcie poszukiwanie samej siebie. Ta nieustanna gra z mężczyznami, którą prowadzi bohaterka jest przejawem ogromnej wręcz fanatycznej potrzeby miłości.

Po wielu nieudanych próbach poszukiwań kobieta chce wrócić do źródła miłości – do męża. Czy mąż po licznych zdradach da jej nową szansę? Będzie potrafił jej wybaczyć, zapomnieć? Co ostatecznie skłania główną bohaterkę do chęci powrotu? A wreszcie, dlaczego poszukiwała miłości poza mężem?

Sam spektakl to niezwykła próba mierzenia się aktorki z poezją kobiecą, której nadaje nowe znaczenie. Można w spektaklu odnaleźć m.in. teksty Haliny Poświatowskiej czy wiele innych mniej lub bardziej znanych wierszy kobiecych.

Po spektaklu odbędzie się rozmowa z widzkami i widzami.

 • Twórczyni monodramu

Malwina Tkaczyk – dyplomowana pedagożka teatralna, aktorka, animatorka kultury. Współpracowała z Teatrem Nowym w Krakowie, Polskim Teatrem w Moskwie, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Gdańskim Teatrem Szekspirowskim w ramach realizacji spektakli oraz warsztatów teatralnych. Za pomocą działań teatralnych otwiera dzieci, młodzież, dorosłych na emocje, słowo, ruch. Tworzy własne monodramy i spektakle, w których pełni zarówno rolę reżyserki jak i aktorki. Jest autorką strony „Emocjonalna mama w teatrze”, gdzie pomaga rodzicom i nauczycielom radzić sobie z trudnymi emocjami u dzieci za pomocą kreatywnych zabaw.

 • Dla kogo?

Monodram przeznaczony jest dla widzów powyżej 15 lat.

 • Szczegóły dotyczące wejściówek

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych obowiązują zapisy. Wejściówki zarezerwujesz na stronie podlinkowanej poniżej. Nie musisz drukować swojej wejściówki.

 

Zarezerwuj wejściówkę – https://app.evenea.pl/event/883648-10/

 • Gdzie odbędzie się wydarzenie?

Zajęcia odbędą się w budynku Gdańskiego Archipelagu Kultury przy ul. Dworcowej 9 w Gdańsku.​

 • Jak dojadę?

Pamiętajmy o naszej planecie i wspólnie wybierajmy alternatywne środki komunikacji. Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej. W okolicach Gdańskiego Archipelagu Kultury znajdują się dwa przystanku autobusowe: Rejtana (z którego kursują autobusy linii nr: 113, 132, 189, 200, 205, 207, 232) oraz Gościnna (z którego kursują autobusy linii nr: 113, 132, 189, 200, 205, 207, 232). Do Gdańskiego Archipelagu Kultury można też dotrzeć pociągami POLREGIO do stacji Gdańsk Orunia.