Logo GAK

Migający Klub Filmowy | Film „Wartość sentymentalna” GAK

kino
spotkanie

Migający Klub Filmowy | Film „Wartość sentymentalna”

  1. data

    16.06.26
    wtorek

  2. godzina

    18:00

  3. wstęp

    bilet 5 zł

  4. adres

    Wrzeszcz Dolny, Racławicka 17 (wejście od Klonowicza)

  5. dla kogo?

    Dorośli , Młodzież

Ostatne spotkanie przed wakacjami 

kiedy: 16 czerwca 2026 o godz. 18:00

Obejrzymy norweski dramat „Wartość sentymentalna” z 2025 roku w reżyserii Joachima Triera. Film zdobył Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy.

dostępność: film z napisami rozszerzonymi oraz tłumaczeniem na PJM.

O filmie

Siostry Nora i Agnes spotykają się ze swoim dawno niewidzianym ojcem, Gustavem. To charyzmatyczny reżyser filmowy, który przed laty odnosił duże sukcesy.
Gustav proponuje Norze, aktorce teatralnej, rolę w swoim najnowszym filmie. Produkcja ma być jego powrotem do świata kina. Kiedy Nora odrzuca propozycję, ojciec zatrudnia młodą gwiazdę Hollywood. Siostry muszą poradzić sobie nie tylko ze skomplikowaną relacją z ojcem, lecz także z obecnością aktorki, która zaczyna wpływać na ich rodzinną historię.

Dyskusja po seansie w PJM

Po filmie odbędzie się rozmowa w Polskim Języku Migowym. Poprowadzi ją Honorata Dzidowska-Rostkowska – g/Głucha miłośniczka kina.

Spotkanie jest otwarte także dla osób słyszących, które chcą poznać perspektywę g/Głuchych i wziąć udział w rozmowie o filmie. Całość będzie tłumaczona na PJM, więc każda osoba może swobodnie dołączyć do dyskusji – niezależnie od tego, czy zna PJM, czy nie.

Co zapewniamy?

  • film z tłumaczeniem na PJM i napisami,
  • tłumacza lub tłumaczkę PJM,
  • pętlę indukcyjną dla osób niedosłyszących, które korzystają z aparatów słuchowych,
  • przyjazną atmosferę: będzie kawa, herbata i popcorn,
  • warunki, w których każda osoba może czuć się komfortowo i w pełni skorzystać z seansu i rozmowy.

Bilety i szczegóły

Bilet kosztuje 5 zł. Kupisz go na Bilety24.pl lub w kasie przed seansem.

Migający Klub Filmowy to okazja, żeby zobaczyć kino w PJM, spotkać inne osoby, które lubią filmy, i wziąć udział w ciekawej dyskusji.

To pierwszy taki klub w Gdańsku.

O Migającym Klubie Filmowym

 

Migający Klub Filmowy to cykl spotkań, które odbywają się regularnie w naszym domu kultury we Wrzeszczu Dolnym. W ramach tego projektu uczestnicy i uczestniczki mają okazję wspólnie oglądać i omawiać różnorodne filmy – od klasyki kina po najnowsze produkcje. Każde spotkanie jest prowadzone w Polskim Języku Migowym. Klub powstał w wyniku przeprowadzonych przez GAK konsultacji społecznych z osobami g/Głuchymi oraz słabosłyszącymi.

Dostępność:

  • film w języku polskim, z napisami oraz tłumaczenem na PJM.
  • na sali obecny jest tłumacz/ tłumaczka PJM
  • dostępna jest pętla indukcyjna
  • sala kinowa dostępna jest dla osób z alternatywną motoryką
  • w budynku jest toaleta dla OzN
  • brak AD