Logo GAK

placówki

Migaj razem z nami – lekcje polskiego języka migowego (PJM). GAK

warsztat

Migaj razem z nami – lekcje polskiego języka migowego (PJM).

 1. data

  04.10.22
  wtorek

 2. godzina

  17:30

 3. wstęp

  bezpłatny, obowiązują zapisy

 4. adres

  Stacja Orunia GAK, Dworcowa 9

 5. dla kogo?

  Familijne

Chcesz poznać podstawy polskiego języka migowego (PJM)?
Zapraszamy na krótki kurs do Stacji Orunia GAK, który odbywa się w ramach projektu Niema Opera vol. 2

 

Zajęcia mają charakter familijny, a poprowadzi je Piotr Bronk ze Stowarzyszenia „Okno na świat” wraz z synem Gustawem.  Gustaw jest osobą z dysfunkcją słuchu i jednocześnie jest aktorem, który bierze udział w przedstawieniu Niema Opera vol.2

Harmonogram lekcji PJM

 • 4 października, godz. 17:30
 • 11 października, godz. 17:30
 • 18 października, godz. 17:30
 • 25 października, godz. 17:30

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy: zapisystacja@gak.gda.pl w temacie proszę wpisać lekcje PJM. Zapisy przyjmujemy do 30 września.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz programu Kultura Dostępna.

 

 

 

 

Niema Opera to przedsięwzięcie artystyczne, które przy pomocy języka migowego oraz języka teatru przedstawia opowieść uczestników z niepełnosprawnością słuchową – jak postrzegają otaczający ich świat. Rzeczywistość jest w znacznej mierze zdefiniowana i opisana przez osoby słyszące i przez pryzmat w jaki doświadczają różnych zjawisk i wyzwań dnia codziennego. Niema Opera stwarza przestrzeń do ukazania świata oczami osób z niepełnosprawnościami, co stanowi wartościowe doświadczenie zarówno dla uczestników działań warsztatowych jak i dla publiczności, która zobaczy finałowy spektakl. Do drugiej edycji Niemej Opery dołączyły także osoby z niepełnosprawnością wzroku oraz niepełnosprawnością intelektualną.