Logo GAK

placówki

Manifest Wiosenny / spektakl GAK

teatr

Manifest Wiosenny / spektakl

 1. data

  03.09.22
  sobota

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  10zł/15zł

 4. adres

  ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież

3 września o godz. 18:00 zapraszamy na spektakl „Manifest Wiosenny” w wykonaniu Spiżarni Form Artystycznie Nieoczywistych.

„Manifest Wiosenny”, czyli kim byłem zanim zacząłem zgadzać się na system.
Inspiracją do spektaklu „Manifest Wiosenny”, którego twórcami są artyści ze Spiżarni Form Artystycznie Nieoczywistych są dwa opowiadania Brunona Schulza – „Wiosna” i „Traktat o Manekinach albo wtóra księga rodzaju”.
„Manifest Wiosenny” to eksperymentalny spektakl teatralny, będący próbą ukazania czym może być młodość, jakie może przybierać formy. Jest to manifest wiary w siłę własnej kreatywności i możliwości. Spektakl ukazuje jak owa siła rezonuje ze światem współczesnym i tym wykreowanym przez autora.
A co myślimy, gdy słyszymy Schulz? Efemeryczność, pogoń za miłością, tęsknota za wielkimi emocjami, kreacja, kreatywność, ale też… skomplikowana forma. I to wszystko odnaleźć można w „Manifeście Wiosennym”, z jednym małym wyjątkiem – nie będzie to forma trudna w odbiorze, bo celem „Manifestu…” jest odczarowanie Schulza i ukazanie jego tekstów, jako treści uniwersalnych, dających się przełożyć na obecnie otaczającą nas rzeczywistość. Spektakl to próba zaprezentowania twórczości autora w różnych konwencjach.
Nie pozostaje więc nic innego jak spotkać się z Schulzem twarzą twarz i doświadczyć „Manifestu Wiosennego” na własnej skórze.

Czas trwania: ok. 1,5h.
Bilety w cenie 10zł (ulgowy), 15zł (normalny) do kupienia na miejscu wydarzenia, pół godziny przed spektaklem. Płatność tylko GOTÓWKĄ.
Rezerwacja miejsc przez email: projektornia@gak.gda.pl lub spizarnia.fan@gmail.com

Premiera spektaklu odbędzie się 27 sierpnia w Otwartej Papierni (Jelenia Góra).

Pokaż mniej

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Kontakt:

projektornia@gak.gda.pl
spizarnia.fan@gmail.com

58 343 46 91

Regulamin