Logo GAK

placówki

Mała Oj-czy-zna GAK

teatr

Mała Oj-czy-zna

 1. data

  26.03.22
  sobota

 2. godzina

  15:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Gdańsk Wrzeszcz ul. Racławicka 17 (wejście od Klonowicza)

 5. dla kogo?

  Dorośli , Dzieci , Familijne , Młodzież , Seniorzy

spektakl dla każdego

Winda GAK zaprasza na spektakl: „Mała Oj-czy-zna”
Jest to bajka dla każdego, kto myśli globalnie o środowisku i losach naszej planety. To również spektakl dla tych, którzy działają lokalnie, ucząc siebie i innych nabierać nawyków poszanowania przyrody i jej mieszkańców. Główną bohaterką przedstawienia jest dzielna Pszczoła, która podczas wypełniania misji w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym spotka na swojej drodze różne, ciekawe stworzenia. Czy uda się im rozwiązać problem, o którym opowie im przybyszka? Czy podejmą ryzyko wspólnego działania i wykażą się gotowością do niebanalnych akcji? Jak bardzo mała bohaterka może wpłynąć na myślenie człowieka o przyszłości? O tym wszystkim będzie można dowiedzieć się i zaśpiewać podczas spektaklu.
Dla współczesnego człowieka rozmowa na temat pszczół i owadów zapylających powinna być wstępem do masowych działań na rzecz ocalenia tych, dzięki którym nasza planeta funkcjonuje. Globalne zagrożenie wyginięcia zapylających to bardzo realny problem nas wszystkich, których los zależy od pracowitości owadów. Nic nas nie może usprawiedliwić przed niewiedzą na temat skali problemu, skutkami bierności i wyłącznie konsumpcją. Nadszedł czas na działania w przestrzeniach domowych i lokalnych, w małych ojczyznach, aby w łatwy i skuteczny sposób przyczynić się do ocalenia nas samych. Ziemia jest za mocno eksploatowana, jedzenie jest marnowane i jest go coraz mniej. Ratujmy pszczoły!
Spektakl „Mała Oj-czy-zna” to przede wszystkim znakomita zabawa z lalkowymi bohaterami zamieszkującymi TPK. Porywająca muzyka i inspirujące piosenki zaktywizują największych malkontentów.
Wstęp bezpłatny
Reżyseria, scenariusz: Magdalena Olszewska
Scenografia, projekt i wykonanie lalek: Karolina Górska
Muzyka: Krzysztof Wojciechowski
Sceny lalkowe, obsada: Hanna Łubieńska, Dariusz Czarniecki
Spektakl przeznaczony dla dzieci w wieku 4-10 lat
Produkcja: Fundacja Pomysłodalnia (pomyslodalnia.pl)
Premiera: 2018
Czas trwania spektaklu: ok. 40 minut
Strona spektaklu: malaojczyzna.pomyslodalnia.pl