Logo GAK

placówki

Mądry Aszyk — baśń kirgijska / Warsztaty z baśnią / Agata Półtorak GAK

teatr
warsztat

Mądry Aszyk — baśń kirgijska / Warsztaty z baśnią / Agata Półtorak

 1. data

  18.03.22
  piątek

 2. godzina

  17:30

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Stryjewskiego 25

 5. dla kogo?

  Dzieci , Familijne , Młodzież

Zapraszamy na kolejną odsłonę teatru kamishibai i warsztatów z baśnią w wykonaniu Agaty Półtorak.

Niewiele osób zna opowieści o Tulparze, legendarnym skrzydlatym koniu. Aby ujarzmić Tulpara trzeba nadludzkiej siły, czarodziejskich sztuczek, albo po prostu sprytu. Czy mały, niepozorny chłopiec potrafiłby tego dokonać?


Warsztaty z baśnią Agaty Półtorak to spotkanie składające się z dwóch części: pierwsza z nich polega na spektaklu w konwencji japońskiego teatru ilustracji. Druga część to warsztaty rękodzielnicze, w czasie których uczestnicy samodzielnie sporządzają dzieła inspirowane treścią baśni. Tym razem: Skrzydlate konie (tekturoplastyka).


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale OBOWIĄZUJĄ ZAPISY❗ Liczba miejsc ograniczona.
– E-mail: domsztuki@gak.gda.pl
– Telefon: 58 307 31 44
– Osobiście: w sekretariacie Domu Sztuki GAK przy ul. Stryjewskiego 25 (Stogi).


Agata Półtorak – z wykształcenia jest nauczycielem nauczania początkowego. Od 2003 roku zajmuje się ilustrowaniem książek dla dzieci, podręczników i materiałów edukacyjnych. W dorobku ma również książki autorskie. Współpracuje z wydawnictwami: Harmonia, Marpress, Operon, BEA, Zielona Sowa, Literatura i GWP. Prowadzi zajęcia plastyczne dla przedszkolaków, a w wolnych chwilach tworzy drobne rękodzieło, głównie obrazy z tkanin i zabawki szyte ręcznie. W ramach współpracy z bibliotekami prowadzi warsztaty literacko-plastyczne.