Logo GAK

placówki

Loverowi „Eurobajk’a – wyprawa rowerowa przez Europę” GAK

spotkanie

Loverowi „Eurobajk’a – wyprawa rowerowa przez Europę”

 1. data

  16.12.21
  czwartek

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  GAK Plama, ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

GAK Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na pokaz slajdów i spotkanie podróżnicze z Olą i Danielem, czyli ekipą Loverowi.

Loverowi, czyli Ola i Daniel to para zakręconych rowerzystów, która pokochała wyprawy rowerowe. Na jednośladzie zwiedzili całkiem sporą część Polski, a do ich najdłuższych podróży na rowerze zaliczyć należy trasę Zakopane – Gdańsk, Green Velo 1500 na odcinku Elbląg – Sandomierz, czy szlak latarni morskich Świnoujście – Hel. Nade wszystko cenią sobie wolność i niezależność – podróżują z sakwami, śpią w namiocie na dziko i gotują w plenerze. Swoimi przygodami dzielą się w mediach społecznościowych, a każda ich wyprawa jest skrzętnie nagrywana, czego owocem są filmy na Youtube (Link do Youtube)

EuroBajka, czyli wyprawa rowerowa przez Europę to 58 dniowa przygoda z sakwami. I o tych prawie 2 miesiącach życia w podróży, z noclegami w namiocie na dziko pod gwiaździstym niebem, obiadami na brzegach rzek, szczytach gór i pod starym dębem, setkami ciekawych miejsc (zarówno tych dosyć znanych, jak wenecka gondola, ale także nieoczywistych – ogród z basenem austriackiej właścicielki baru) chcemy Wam opowiedzieć. Poruszaliśmy się wcześniej przygotowaną trasą, co za tym idzie nieprzypadkowo zaliczyliśmy parę europejskich szlaków rowerowych takich, jak Parenzana, czy Alpe Adria.

EuroBajka to także opowieść o niesamowitych ludziach, których poznaliśmy podczas naszego kręcenia. Ludziach, którzy mają serce na dłoni i mimo różnicy kulturowej, czy językowej zrobią wszystko, aby Ci pomóc. A jeżeli ciekawi Cię, co zrobiliśmy, gdy przydarzył się nam udar słoneczny, jak dotarliśmy do austriackiego morskiego oka, Gruner See, albo masz pytania natury technicznej lub organizacyjnej – wpadnij koniecznie i pozwól przenieść się do loverowego świata. Miło spędzony czas gwarantowany!

Link do strony facebook Lowerowi