Logo GAK

placówki

Król Grzybów — baśń estońska GAK

teatr
warsztat

Król Grzybów — baśń estońska

 1. data

  22.10.21
  piątek

 2. godzina

  17:00

 3. wstęp

  bezpłatny; zapisy

 4. adres

  ul. Stryjewskiego 25

 5. dla kogo?

  Dzieci , Familijne

Król grzybów – baśń estońska w konwencji teatru ilustracji (kamishibai). Pełna niezwykłości i zawiłych wydarzeń historia pewnego księcia przeniesie nas w świat, w którym wszystko jest możliwe, a do szczęśliwego końca wiedzie droga najeżona przygodami.

Warsztaty z baśnią Agaty Półtorak to spotkanie składające się z dwóch części: pierwsza z nich polega na spektaklu w konwencji japońskiego teatru ilustracji. Druga część to warsztaty rękodzielnicze, w czasie których uczestnicy samodzielnie sporządzają dzieła inspirowane treścią baśni. Tym razem będą to szyte grzybki (maskotki).


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy! Liczba miejsc ograniczona.
– E-mail: domsztuki@gak.gda.pl
– Telefon: 58 307 31 44
– Osobiście: w sekretariacie Domu Sztuki GAK przy ul. Stryjewskiego 25 (Stogi).


Agata Półtorak – z wykształcenia jest nauczycielem nauczania początkowego. Od 2003 roku zajmuje się ilustrowaniem książek dla dzieci, podręczników i materiałów edukacyjnych. W dorobku ma również książki autorskie. Współpracuje z wydawnictwami: Harmonia, Marpress, Operon, BEA, Zielona Sowa, Literatura i GWP. Prowadzi zajęcia plastyczne dla przedszkolaków, a w wolnych chwilach tworzy drobne rękodzieło, głównie obrazy z tkanin i zabawki szyte ręcznie. W ramach współpracy z bibliotekami prowadzi warsztaty literacko – plastyczne.