Logo GAK

placówki

SPEKTAKL PRZEŁOŻONY „Kopakonan – opowieść o kobiecie foce ” – spektakl familijny w 2 językach: polskim fonicznym i w Polskim Języku Migowym GAK

teatr

SPEKTAKL PRZEŁOŻONY „Kopakonan – opowieść o kobiecie foce ” – spektakl familijny w 2 językach: polskim fonicznym i w Polskim Języku Migowym

 1. data

  16.12.21
  czwartek

 2. godzina

  12:00

 3. wstęp

  płatny

 4. adres

  Pilotów 11, Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dzieci , Familijne

Z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej pojęliśmy decyzję o przełożeniu spektaklu na rok 2022.
Będziemy Państwa informować o nowej dacie spektaklu.

Gdański Archipelag Kultury Plama zaprasza na spektakl „Kopakonan – opowieść o kobiecie foce” Projektu Migawki. Spektakl jest opowieścią w dwóch językach: polskim fonicznym oraz w Polskim Języku Migowym.

„Kopakonan – opowieść o kobiecie foce”  reinterpretuje duńską legendę z Wysp Owczych, której różne wersje opowiadało wiele ludów północy. Historie kobietach fokach znają dobrze Islandczycy, Finowie i Norwegowie, wrosły w folklor celtycki jako irlandzka opowieść o Selkie i zainspirowały Andersena do napisania „Małej Syrenki”.

Realizacja Projektu Migawki będzie podtrzymywała tradycję znajdowania w starych opowieściach nowych prawd – potrzebnych „tu i teraz”. A wszystko to w spektaklu łączącym muzykę, taniec i słowo opowiadane w dwóch językach polskich – tym, którym mówimy oraz w Polskim Języku Migowym.

Nysøn ma siedem lat i mieszka na wyspie Kalsoy. Jest rudy i piegowaty jak jego tata Olof i myśli, że w przyszłości zostanie rybakiem. Dokładnie tak jak jego ojciec. I ojciec jego ojca. I wszyscy mężczyźni w wiosce. Jednak los chłopca odmieni się, gdy ten odkryje, że legendy o kobietach-fokach, które nocą zrzucają skóry, by tańczyć w blasku księżyca, są prawdziwe.
Jaką tajemnicę skrywają jego rodzice?
Kim tak naprawdę jest Nysøn?
I dlaczego jego mama każdej nocy siada nad brzegiem morza i nuci smutną pieśń o morskich głębinach?

Tego wszystkiego dowiecie się ze spektaklu „Kopakonan – opowieść o kobiecie foce”. Będzie to historia o tym, co na lądzie i o sprawach, które skrywa morska toń. O wielkiej miłości, ale i wielkim strachu przed jej utratą. I o dzieciach. Które pewnego dnia postanawiają wybrać własną drogę.

PROJEKT MIGAWKI
opowieść w polskim fonicznym i muzyka: Katarzyna Jackowska-Enemuo
opowieść w Polskim Języku Migowym i ruch sceniczny: Madi Rostkowska
konsultacje językowe: Marcin Łuczywek
reżyseria: Grzegorz Grecas

obsada:
Katarzyna Jackowska-Enemuo
Madi Rostkowska
Dominika Kozłowska

premiera online: 11.04.2021

Spektakl zrealizowany w ramach akcji Dotknij Teatru 2021, której organizatorem jest Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych.
Zadanie dofinansowane z środków Urzędu Miasta Łodzi oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, i Sportu.

Zapraszamy w czwartek, 16 grudnia, godz. 12:00

Bilety: 20zł dostępne na Bilety24.pl