Logo GAK

placówki

Kino w blokowisku: Twarze, plaże GAK

kino

Kino w blokowisku: Twarze, plaże

 1. data

  27.01.22
  czwartek

 2. godzina

  19:30

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Pilotów 11, Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

W tym roku w ramach cyklu Kino w blokowisku zapraszamy na comiesięczne (ostatnie czwartki) projekcje poświęcone sztuce i kulturze.

27 stycznia zaprezentujemy dokument Twarze, plaże –  film o relacjach międzyludzkich, skracaniu dystansu, docenianiu każdej, indywidualnej historii. To także prawdziwe święto czystej potrzeby tworzenia sztuki i przyjaźni ponad podziałami, jaka połączyła Agnès Vardę z młodszym o ponad dwa pokolenia artystą streetartowym, ukrywającym się pod inicjałami JR.

Agnès Varda od zawsze podążała własnymi ścieżkami, kojarzona głównie z nowofalowym kinem francuskim, laureatka honorowego Cezara (2001), Europejskiej Nagrody Filmowej za osiągnięcia życia (2014) i honorowego Oscara za całokształt twórczości (2017).

JR to pseudonim pod jakim działa francuskie fotograf i artysta uliczny. Tworzy wielkoformatowe fotografie, które umieszcza w dużych miastach, postprzemysłowych przestrzeniach lub w krajach zagrożonych konfliktami zbrojnymi.

Film wyświetlony zostanie w wersji oryginalnej z polskimi napisami.
Czas trwania filmu: 89 min

Wstęp wolny!

❗Ilość miejsc ograniczona.
❗Obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką ochronną w czasie koncertu.
❗Dezynfekcja rąk – przy wejściu do sali dostępny jest dystrybutor z płynem do dezynfekcji.
❗ Osoby, które posiadają Unijny Certyfikat Covid dokumentujący zaszczepienie, statusu ozdrowieńca lub aktualny negatywny wynik testu na obecność wirusa (lub inny dokument potwierdzających powyżej określone stany) prosimy o zabranie ich ze sobą na wydarzenie. Okazanie powyższych dokumentów jest dobrowolne jednak do sali możemy wpuścić ograniczoną ilość (1 os na 15m2) osób niezaszczepionych.