Logo GAK

placówki

Karolina Pielak – wymazywanie rzeczy i oczywistości GAK

wystawa

Karolina Pielak – wymazywanie rzeczy i oczywistości

 1. data

  08.12.21
  środa

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Pilotów 11, Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Dzieci , Familijne , Młodzież , Seniorzy

Gdański Archipelag Kultury PLAMA zaprasza na wystawę Karoliny Pielak.

Otwarcie wystawy 8 grudnia, godzina 18:00.

Wymazywanie rzeczy i oczywistości.

Rzeczywistość bywa brutalna. Uśmiecham się przez pryzmat tego roku. Gorzko czy Radośnie? Coś świta, coś wypływa. Jedyną stałą na świecie jest zmiana. Jak rzeka płynie czas a w nim różne stany rzeczy i oczywistości.
Obraz, zagadka, bo czasami obrażam się na ten świat, w którym wszystko zdaje się być ułamkiem niepewnych sekund. Unnerkant – coś co wymyka się interpretacji w samym śnie Freud nazwał nieznanym. To niezdolność poznania i nazwania. To jest coś realnego, pewna dziura, brak w tym co możliwe do usymbolizowania.

Karolina Pielak – absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2018). Oprócz malarstwa zajmuje się także tworzeniem obiektów i video. W sztuce ceni sobie eksperyment i poszukiwanie nowych form wyrazu. Miłośniczka zmieniania perspektyw. W swoich pracach malarskich wybiera różnorodne formy inspirowane między innymi naturą, odwiedzonymi miejscami, snami i wspomnieniami. W malarstwie lubi to co niedopowiedziane, kontrasty i nieregularność. Każda z prac uzależniona jest od odbiorcy, którego percepcja nadaje dziełu nowe znaczenia. Artystka uczestniczyła między innymi w rezydencji artystycznej na Litwie Janów (2021), w Savenay (2020) oraz w Marsylii (2019).

Galeria czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10 – 17.