Logo GAK

placówki

Jest miło.ść – Miłość nie zna wieku GAK

online
spotkanie

Jest miło.ść – Miłość nie zna wieku

 1. data

  19.02.22
  sobota

 2. godzina

  14:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  ul. Turystyczna 3, Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Seniorzy

Jest miło.ść
Walentynki z Wyspą Skarbów” GAK
/ rozmowa z Małgorzatą Lorenz /

Kobiecość – Męskość. Bliskość. Czułość. Równowaga i harmonia. Powstają w każdym z nas jako wynik integracji dwóch komplementarnych aspektów żeńskiego i męskiego. W kameralnym gronie specjalistów dotkniemy pytań czym jest kobiecość, czym męstwo? Przyjrzymy się silnym archetypom męskiej i żeńskiej energii. Poszukamy odpowiedzi na pytanie jak poszerzyć rozumienie własnej męskości I kobiecości? I dlaczego warto to robić?

Pragniesz zmiany w Twoim Życiu? Chcesz się dowiedzieć jak odróżnić dobrą relację od destrukcyjnej i nierokującej? Jak sobie radzić z trudnymi sytuacjami w życiu, gdzie pojawia się ból, tęsknota, odrzucenie, brak siły do działania, lęk o relację czy strach przed budowaniem przyszłości?

Najlepiej robią nam dobre relacje. Relacje w których doświadczamy swojej mocy, obfitości, kreujemy esencję miłości, bliskości i czułości.  Zapraszamy do rozmowy na temat wspierania relacji partnerskich dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć dlaczego doświadczają trudności w swoich związkach, poszukują sposobów, by sobie z nimi radzić. Porozmawiamy o Uczuciach, Szacunku do siebie, Tworzeniu i Rozwoju osobistym.

Miłość nie zna wieku

Nasze życie toczy się w rewirze. Rewir to nasze gospodarstwo, terytorium. Coś więcej jednak niż tylko teren. To nasze zasady, wartości, jak chcemy żyć, kim jesteśmy. Każdy człowiek ma, musi mieć swój rewir, by żyć. Kiedy spotyka partnera życiowego, tworzą wspólny rewir. Jakimi powinien żyć zasadami, żeby każdy czuł się ważny, wartościowy? Podstawą germańskiej medycyny jest nauka o zachowaniach zwierząt, etologia. Podpatrywanie ich świata pozwala ludziom lepiej układać wzajemne relacje i rozwiązywać konflikty. Miłość, bycie w parze pozwala zwierzętom żyjącym w naturalnych warunkach realizować najważniejszy biologiczny cel: przeżycie każdego osobnika i gatunku. To naturalne, że chcemy mieć tę bliską osobę. Młodzi po prostu mają partnerów. Osoby starsze mogą mieć z tym problem. Głównym odczuciem jest „co powiedzą na to dzieci, znajomi?”. Czy babcia, dziadek mogą się zakochać? Czy wolno im poświęcać wolny czas na swoje przyjemności? Jak spełniać oczekiwania dzieci, wnuków oraz dbać o siebie?

Niezależnie od wieku możemy i powinniśmy tworzyć satysfakcjonujące nas związki, oparte na prawach natury, czyli na współpracy. Jakie mamy wytyczne od Matki Natury? Nasze ważne zagadnienia: Co to jest rewir? / Czym są biologiczne kody zachowania i czy w ogóle dzisiaj są przez ludzi respektowane? Co to znaczy, że kobieta jest kobieca, a mężczyzna męski? Jakie są podstawowe prawa rewirowe? Do jakich chorób i zmian osobowości prowadzą zachwiania porządku rewirowego?

Podczas rozmowy omówimy potencjalne konflikty biologiczne mogące wystąpić w dojrzałych relacjach „patchworkowych”, u osób na emeryturze osamotnionych (owdowiałych) po śmierci długoletniego partnera czy poszukających nowej relacji po rozwodzie.

Małgorzata Lorenz – Terapeutka 5 Praw Natury wg Germańskiej Medycyny. Prowadzi terapię biologiczną, której podstawą jest etologia czyli nauka o zachowaniach zwierząt w rewirze. Germańska Medycyna to systematyka medyczna przyczyn chorób i zmian psychicznych. Według niej przyczynami tzw. chorób są przeżywane przez nas biologiczne konflikty. Jej terapia polega na precyzyjnym odnalezieniu przyczyny każdej choroby w reakcjach konfliktowych, opracowaniu możliwej konfliktolizy czyli zakończenia aktywności biologicznego konfliktu (zmiany życiowe, eliminacja czynników utrzymujących aktywność biologicznego konfliktu). Dzięki temu możliwe jest przywrócenie biologicznej równowagi i właściwych relacji w rewirze, a to jest podstawą procesu zdrowienia.

Prowadzi seminaria Germańskiej Medycyny, koło sympatyków Germańskiej i szkolenia tematyczne Moja Konfliktoliza. Wiedzę Germańskiej promuje pracując razem z mężem, Krzysztofem Lorenz. Ich motto: „Natura zawsze chce, żebyś żył”. Oboje są autorami i aktorami serialu terapeutycznego „Choroba na własne życzenie”. Propagują zgodne z naturą podejście do uprawy ziemi, tzw. Permakulturę.

Prowadzenie: Andrzej Żak i Beata Szalkowska.

Wydarzenie stacjonarne w Wyspie Skarbów GAK oraz dostępne online na profilu FB Wyspy Skarbów.

Patronat medialny:
Gdańsk.pl, Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk

Regulamin wydarzenia