Logo GAK

placówki

Jesienne Wspomnienia GAK

muzyka

Jesienne Wspomnienia

 1. data

  27.11.21
  sobota

 2. godzina

  17:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  ul. Turystyczna 3, Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Seniorzy

Koncert zespołu Jesienne Róże

Jesienne Wspomnienia wyśpiewane przez zespół Jesienne Róże wprowadzą nas w nostalgiczny nastrój. Wysłuchamy piosenek i poezji patriotycznej w poczuciu narodowej dumy. Pochylimy się też nad artystami, których przyszło już nam pożegnać, a za których talentem niezmiennie tęsknimy. Będą to m.in. utwory Anny German, Zbigniewa Wodeckiego, Agnieszki Osieckiej i Krzysztofa Krawczyka.

Jesienne Róże – Zespół wokalny działający przy Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP już ponad trzydzieści lat. Składa się z nauczycieli emerytów. Na przestrzeni lat zmieniali się członkowie, jak i prowadzący. Zespół przygotowuje programy tematycznie związane z Dniem Kobiet, Konstytucją 3 Maja, Dniem Nauczyciela, rocznicą odzyskania Niepodległości. Zespół oprócz wymienionych już uroczystości, występuje na spotkaniu wigilijnym i śniadaniu wielkanocnym dla samotnych nauczycieli emerytów, oraz na Zlotach Gwiaździstych.

„Wielką radość sprawia nam to, że możemy dostarczyć widzom trochę radości i wzruszeń, że jesteśmy potrzebne emerytom, którzy nie wyobrażają sobie świąt bez naszego udziału.” – mówią o sobie artyści.

Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów
Dom Kultury / Galeria / Muzeum
ul. Turystyczna 3, Gdańsk Sobieszewo
tel. 58 323 91 15, wyspaskarbow.gak.gda.pl