Logo GAK

placówki

Indie pełne rytuałów – spotkanie z podróżnikiem i fotografem Sebastianem Górą GAK

spotkanie

Indie pełne rytuałów – spotkanie z podróżnikiem i fotografem Sebastianem Górą

 1. data

  09.02.22
  środa

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Projektornia GAK, ul. Dworska 29 a, 80-506 Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

9 lutego o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich na kolejną odsłonę Projektu My! Tym razem zabierzemy Was w daleką podróż po Indiach i zaprosimy do spotkania z tajemniczą kulturą Hindusów.

Sebastian Góra podróż do Indii odbył dwukrotnie. Jak sam wspomina, miał okazję odwiedzić miejsca wyjątkowe zarówno dla indyjskiej kultury, celebracji życia jak i duchowości. Zabierze Was w fotograficzną podróż do szkoły najstarszej sztuki walki na świecie – Kalarippajattu na Kerali. Opowie też o odwiedzinach Delhi, gdzie celebrował święto radości i wiosny – Holi. Następnie zagłębimy się w świat duchowości i odwiedzimy święte miasto Varanasi gdzie święta rzeka, matka Ganga (Ganges) jest świadkiem uroczystości religijnych ale i ostatniej drogi człowieka na tej ziemi.

Sebastian Góra pierwszą wyprawę do Indii odbył w 2018 roku, drugą w 2020 roku. Łącznie w tym kraju spędził ponad 3 miesiące, czyli 13 tygodni, przebył kilkanaście tysięcy kilometrów pieszo, tuk tukami, koleją, samolotami. Przemierzył ten kraj wzdłuż i wszerz. Było wilgotno, zimno, sucho, ciepło, szybko, dynamicznie, spokojnie i wolno. Wędrował samotnie, lub z towarzyszami. O tym wszystkim opowie nam słowem i obrazem 9 lutego o godz. 18:00.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, osoby zaszczepione prosimy o ściągnięcie certyfikatów COVID. Przy aktualnych obostrzeniach możemy wpuścić jedynie 1 os. na 15m2 + osoby zaszczepione.
Prosimy także o przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek na terenie placówki Projektornia GAK.

Kontakt:
projektornia@gak.gda.pl
tel. 58 343 46 91