Logo GAK

placówki

Powrót do GAKu Logo GAK

Ferie ze sztuką w GAK. GAK

Ferie ze sztuką w GAK.

na turkusowym tle z żółtymi kropeczkami napis z kolorowych liter wyrwanych z gazet: Ferie ze sztuka w GAK.

Nie pozwól sobie na nudę w ferie!
Jak co roku w naszych domach kultury znajdziecie wiele propozycji kreatywnego spędzenia wolnego czasu. Wydarzenia kulturalne, które dla Was przygotowaliśmy będą odbywać się we wszystkich naszych domach kultury w różnych dzielnicach Gdańska. Będą to między innymi: spektakle teatralne, warsztaty edukacyjne, artystyczne, wokalne i ruchowe. Nie zabraknie też wydarzeń dla miłośników polskiego folkloru. W naszej ofercie znajdują się aktywności przygotowane zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych oraz seniorów. W czasie ferii można skorzystać także z oferty gdańskiego lodowiska. Z Kartą Mieszkańca jedno wejście w roku jest nieodpłatne.

Oto niektóre z naszych propozycji:

Gama GAK (ul. Starowiejska 15/16, Gdańsk Letnica) zaplanowała Ferie ze sztuką – cykl artystycznych zajęć dla dzieci i dorosłych, gdzie tematami będą takie nurty jak surrealizm, kubizm i abstrakcjonizm.

Dom Sztuki GAK (ul. Stryjewskiego 25, Gdańsk Stogi) zaprasza na Roztańczone ferie, podczas których dzieci i młodzież będą mogli spróbować swoich sił w tańcu nowoczesnym z grupami Bubble oraz Trafic Gym. Wspólne łapanie rytmu w duchu hip hop oraz tańca współczesnego.

W Plamie GAK (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) pod nazwą ArchiZaspa odbędą się warsztaty architektoniczno – historyczne, które poprowadzi Weronika Szerle – historyczka sztuki, kuratorka, badaczka i popularyzatorka architektury na stałe pracująca w Dziale Sztuki Muzeum Miasta Gdyni. Warsztaty podzielone będą na część edukacyjną i kreatywną. Efektem będzie wykonanie makiety swoich dzielnic. W niedziele natomiast tradycyjnie odbędą się spektakle dla dzieci w ramach Teatru w Blokowisku. Przez całe ferie będzie można odbierać w Plamie mapy do familijnego dźwiękowego spaceru po Zaspie.

Wyspa Skarbów GAK (ul.Turystyczna 3, Gdańsk Sobieszewo) pod hasłem Tańczący z feriami. Twórcza zabawa z mini musicalem organizuje zajęcia wokalno – taneczne, podczas których powstanie mini musical. W programie m.in.  nauka ruchu scenicznego i emisji głosu.

W Scenie Muzycznej GAK (ul. Nowiny 2B, Gdańsk Orunia) najmłodsi będą mogli obejrzeć aż pięć spektakli teatralnych. Po spektaklach odbędą się warsztaty z aktorami. A młodzież zapraszamy na warsztaty szydełkowania.

Stacja Orunia GAK
(ul. Dworcowa 9, Gdańsk Orunia) zaprasza dzieci na FoklFerie z Zespołem Pieśni i Tańca “Gdańsk”. Uczestniczy wezmą udział w zajęciach tanecznych i wokalnych. Poznają ludowe tańce z różnych regionów Polski oraz historie strojów ludowych.

Winda GAK (ul. Racławicka 17, Gdańsk Wrzeszcz) przygotowała różnorodne aktywności dla najmłodszych od poranków filmowych po czytanie bajek i zajęcia artystyczne.

Projektornia GAK (ul. Dworska 29a, Gdańsk Brzeźno) organizuje cykl interdyscyplinarnych zajęć teatralnych. W zajęciach będą mogły wziąć udział dzieci z dysfunkcją słuchu ponieważ na warsztatach obecny będzie tłumacz PJM (dzięki wsparciu Stowarzyszenia Okno na Świat).

Szczegóły oraz harmonogram wszystkich wydarzeń znajdziecie na naszej stronie
w zakładkach poszczególnych domów kultury GAK.