Logo GAK

placówki

Dead Vistula / koncert plenerowy / Plama GAK GAK

muzyka

Dead Vistula / koncert plenerowy / Plama GAK

 1. data

  19.05.22
  czwartek

 2. godzina

  19:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Trawnik przed Plamą, Pilotów 11

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Serdecznie zapraszamy na plenerowy koncert zespołu Dead Vistula.

W skład grupy wchodzą doświadczeni muzycy czynnie działający na trójmiejskiej i ogólnopolskiej scenie muzyki jazzowej, improwizowanej i elektronicznej. Dead Vistula to brzmienia z pogranicza jazzu, wolnej improwizacji, elektroakustyki i elektroniki (jeśli się uda to gramy do tańca). Muzycy pracują nad debiutanckim albumem projektu.

Martwa Wisła – (kaszb. Wislónô Sztremlëzna, niem. Tote Weichsel) – rzeka będąca częścią Wisły Leniwki, powstała po zmianach koryta rzeki: w 1840 r. nazwę Martwa Wisła przybrał odcinek Leniwki od jej ujścia do wsi Górki (obecnie Górki Zachodnie i Górki Wschodnie), gdzie wody rzeki w wyniku zatoru lodowego znalazły nowe ujście do Zatoki Gdańskiej jako Wisła Śmiała.
W wyniku przeprowadzonego w latach 1890–1895 w okolicach Świbna przekopu Wisły, powstało nowe ujście Leniwki: od miejscowości Przegalina do Zatoki Gdańskiej powstał przekop Wisły. Nazwę Martwa Wisła przybrał wówczas odcinek dawnej Leniwki od Przegaliny do ujścia przy Westerplatte w Gdańsku. Nazwę Martwa Wisła ustalono urzędowo w 1949 roku.

Start: 19:00
Trawnik przed Plamą (w przypadku deszczu koncert zostanie przeniesiony do sali widowiskowej)
Wstęp wolny!

 

regulamin wydarzenia