Logo GAK

placówki

Beton. Spektakl Teatru Miniatura dla dorosłych. GAK

teatr

Beton. Spektakl Teatru Miniatura dla dorosłych.

 1. data

  16.12.22
  piątek

 2. godzina

  19:00

 3. wstęp

  bilety 30 zł/ 15 zł

 4. adres

  Stacja Orunia GAK, Dworcowa 9, Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież

BETON, na podstawie powieści Latawiec z betonu Moniki Milewskiej, to drugi spektakl Teatru Miniatura dla dorosłych, który zostanie wystawiony w Stacji Orunia GAK w ramach projektu Miniatura Off.

Beton to fikcja sceniczna o inżynierze, twórcy najdłuższego gdańskiego falowca. Ten orędownik komunizmu, megaloman-donosiciel i oportunista odkrywa zadziwiającą właściwość własnego dzieła: falowiec zakrzywia czas, pozwalając na podróże w przyszłość. Tragizm losu inżyniera polega na tym, że niezależnie od wysiłków, które podejmuje, by wpłynąć na kształt przyszłości swojej i świata – nie jest on nigdy w stanie przewidzieć konsekwencji swoich działań, które często, mimo jego dobrych intencji, odnoszą skutek przeciwny do zamierzonego.

Spektakl jest adaptacją nagradzanej powieści Latawiec z betonu Moniki Milewskiej. Wykonawca głównej roli i autor scenografii Wojciech Stachura otrzymał za ten spektakl wiele nagród, w tym trzy ogólnopolskie – nagrodę Polskiego Ośrodka Lalkarskiego POLUNIMA dla najbardziej obiecującego aktora młodego pokolenia, nagrodę w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej oraz niedawno nagrodę pierwszej edycji Festiwalu Plastyki Teatrów Lalki i Formy Słupsk-Ustka 2022. Nagrodę na festiwalu otrzymał także reżyser przedstawienia Michał Derlatka, który już wcześniej został wyróżniony za reżyserię „Betonu” Nagrodą Teatralną Miasta Gdańska za 2020 rok.

Twórcy spektaklu:

adaptacja i reżyseria: Michał Derlatka
animacje i multimedia: Sebastian Łukaszuk
muzyka: Sarapata Sound Workers
koncepcja scenografii i lalek: Wojciech Stachura
konsultacje konstrukcyjne scenografii: Beniamin Straszewski
reżyseria świateł: Maciej Iwańczyk
wykonanie: Wojciech Stachura
wykonanie piosenek: Marta Złakowska
głosy: Zofia Bartoś, Edyta Janusz-Ehrlich, Piotr Srebrowski
premiera online: 25 listopada 2020
premiera offline: 4 czerwca 2021
czas trwania: 65 min (bez przerwy)

Spektakl został zrealizowany w ramach projektu „Falowiec, czyli podróż w historię” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra

 

 

Bilety w cenie 30 zł i 15 zł (młodzież i seniorzy) dostępne na www.bilety24.pl lub w kasie Stacji Orunia przed spektaklem.