Powrót do GAKu Logo GAK
Logo GAK

placówki

Stacja Orunia

GAK

Stacja
Orunia

Stacja Orunia to otwarty dom kultury.
Malujecie? Tańczycie? Lepicie? Gracie? Tworzycie?
W Stacji Orunia MOŻNA tworzyć  wszystko…
czego tylko dusza zapragnie.
Jesteśmy tu dla Was – dla ludzi w każdym wieku.
Dla dzieci pełnych energii, dla młodzieży kreatywnej
i tej która dopiero szuka inspiracji, zabieganych
dorosłych oraz „poszukujących” rodziców i seniorów.
U nas dużo się dzieje i zawsze bardzo kulturalnie.
Prowadzimy wiele ciekawych projektów
z lokalną społecznością.
Staramy się być blisko mieszkańców dzielnicy
i zapraszamy ich nie tylko do uczestnictwa
w kulturalnych wydarzeniach,
ale również do współtworzenia naszego domu kultury.

Czerwiec 2021

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry
Fragment obrazu. Płaszczyzny w różnych odcieniach szarości.

07 Maj - 01 Czerwiec

„Przebudzenie” – wystawa malarstwa Anny Głuchowskiej

Galeria Peron od 7 maja do 1 czerwca 2021 r. Zapraszamy na wystawę obrazów Anny Głuchowskiej ...

wystawa

„Przebudzenie” – wystawa malarstwa Anny Głuchowskiej

Logo placówki

data

07.05.21
piątek

godzina

18:00

wstęp

bezpłatny

adres

Stacja Orunia, ul. Dworcowa 9

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Galeria Peron od 7 maja do 1 czerwca 2021 r.

Zapraszamy na wystawę obrazów Anny Głuchowskiej powstałych w wyniku fascynacji światłem. Obserwacja otoczenia oraz konkretnych przedmiotów oświetlonych porannym słońcem była inspiracją stworzenia cyklu pt. Przebudzenie. Anna Głuchowska łączy w nich doświadczenie fotografowania z praktyką malarską. Wystawa Przebudzenie jest jej pierwszą wystawą malarską. Długi okres „dojrzewania” do tej wystawy spowodowany był tym, że fotografia stała się alternatywną pasją artystki, a jednocześnie była wstępnym szkicem, próbą wyszukiwania interesujących motywów, które można byłoby przenieść na płótno. Przyszedł jednak moment, kiedy w naturalny sposób te dwa media zaczęły się łączyć, przenikać, a nabyte doświadczenie w obu dziedzinach otworzyły możliwość na szersze spojrzenie artystyczne.

„W momencie przebudzenia, otwarcia oczu o poranku, w zależności czy jest to słoneczny czy pochmurny dzień, zupełnie inaczej odbieramy emocjonalnie otaczający nas świat. Za każdym razem widzimy inną scenerię i odczuwamy inny nastrój dzięki zmianom oświetlenia. Tytuł wystawy odnosi się do poszukiwania i próby malowania światła, które w przeróżny sposób układa się na przedmiotach, w zależności od intensywności padających promieni, jak również z jakiego źródła ono pochodzi. Większość prac była malowana przy sztucznym oświetleniu, ale kilka w naturalnym świetle dnia. Ponieważ od wielu lat zajmuję się fotografowaniem, podeszłam do malowania tego cyklu obrazów jakby przez fotograficzny pryzmat. Przez układ różnych płaszczyzn skupiłam się przede wszystkim na kompozycji i kolorze. Chciałam, aby cały cykl był w podobnym charakterze i nastroju”

 

Anna Głuchowska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ukończyła studia na Wydziale Pedagogicznym, kierunek: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych w 2007 r. oraz Trójmiejską Szkołę Fotografii. Dyplom magisterski obroniła z grafiki użytkowej u prof. Zbigniewa Ostrogórskiego. Przez okres kilku lat była członkiem stowarzyszenia Promocji Artystów Era-Art w Gdyni oraz brała czynny udział w stowarzyszeniu Gdańskiego Towarzystwa Twórczości Fotograficznej w Gdańsku. Wzięła udział w ponad dwudziestu zbiorowych wystawach fotograficznych, ale ma również na swoim koncie pięć wystaw indywidualnych.

Logo Stacja Orunia

Aktualności