Logo GAK

placówki

Zrób matę węchową dla psa GAK

warsztat

Zrób matę węchową dla psa

 1. data

  04.04.22
  poniedziałek

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Familijne , Młodzież , Seniorzy

4 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bezdomnych Zwierząt i z tej okazji zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach tworzenia mat węchowych, którym towarzyszyć będzie zbiórka na rzecz Schroniska Sopotkowo.

Szczegółowa lista potrzebnych darów: https://schronisko.sopot.pl/aktualnosci/zbiorka-dla-zwierzakow/?fbclid=IwAR0c2W8zrDC_QwiQKBKxYqYuJBu-9Z03H-I898wo4hOmGjYZnFy2iGXSt_s

Podczas warsztatów możesz zrobić matę dla swojego pupila, lub oddać ją podopiecznym Sopotkowa!

Mata węchowa to świetna zabawka dla każdego psa bez względu na jego wiek, rasę i wielkość. Pobudza naturalny instynkt psa do pracy nosem, zachęcając tym samym do poszukiwania pożywienia, czy też nagrody ukrytej między kawałkami materiału.
Zabawy węchowe mają mnóstwo zalet – pozwalają psu spożytkować nadmiar energii, wyciszają, redukują stres, pobudzają intelektualnie, spowalniają spożywanie posiłków.
Podczas zabawy z matą węchową najbardziej pracuje psi nos. Węszenie uspokaja czworonoga, a moment wyjadania smakołyków z maty może zmęczyć go bardziej niż intensywna aktywność fizyczna na spacerze.

Uczestnicy wyjdą z warsztatów z dawką wiedzy na temat psich potrzeby i dowiedzą się jak w prosty sposób można przygotować inne psie atrakcje.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Obowiązują zapisy:
projektornia@gak.gda.pl
583434691

Regulamin_warsztaty-Projekt-My-2022