Logo GAK

placówki

Zaduszki miejskie- PRZYSTANEK PO ZMROKU GAK

spotkanie
warsztat
wystawa

Zaduszki miejskie- PRZYSTANEK PO ZMROKU

 1. data

  19.11.21
  piątek

 2. godzina

  17:30

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Gama GAK, ul. Starowiejska 15-16 Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Dzieci , Familijne , Młodzież , Seniorzy

Wystawa oparta jest o wybrane prace studentów zrealizowane w ramach przedmiotu „Projektowanie architektoniczne 2” (prowadzący: dr hab. inż. arch. Dorota Wojtowicz-Jankowska prof. PG, dr inż. arch. Kalina Juchnevic, dr inż. arch. Agnieszka Kurkowska). Tematem był projekt przystanku po zmroku zlokalizowanego w mieście.

„Miasto potrzebuje przystanków. Są w nim potrzebne jako miejsca refleksji nad tym, co zaniedbane, co szczęśliwie dopełnione, co trwa i co może jeszcze się wydarzyć. Przystanek może stać się przestrzenią do rozmyślań nad tym, co bezpowrotnie minione. Może pomóc utrzymać wgląd w perspektywę dawnych, ważnych zamierzeń, także, by przywołać ich wartość w codziennej wędrówce.

Wystawa PRZYSTANEK PO ZMROKU dedykowana jest miejscom pozbawionym w nocy światła. Przystanki oferują pieszym przestrzenie wypełnione kojącym światłem, przynosząc ulgę w niepokojącej ciemności, wzmacniając poczucie bezpieczeństwa. Są to miejsca do spokojnego odpoczynku, czy zadumy, dające siły do dalszej wędrówki.”

 

Wydarzeniu towarzyszyć będzie działanie:” Zabierz ze sobą światełko”
Uczestnicy będą mogli udekorować szklane naczynia z odzysku  i stworzyć własny lampion.
Własnoręcznie wykonane ozdoby mogą stanowić prezent dla bliskiej osoby, lub być niepowtarzalną dekoracją do wnętrza domu.

 

zawartość wystawy:

wybrane prace studentów Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej | drugi semestr roku akademickiego 2020/ 2021 | projekty wykonane w ramach przedmiotu Projektowanie Architektoniczne 2

 

kuratorki:

dr hab. inż. arch. Dorota Wojtowicz-Jankowska prof. PG, dr inż. arch. Kalina Juchnevic, dr inż. arch. Agnieszka Kurkowska

 

miejsce:

GAK Gdański Archipelag Kultury GAMA

Starowiejska 16 Gdańsk-Letnica

Wernisaż godz. 17:30, 19 listopad