Logo GAK

placówki

Jennifer Schroeder i Włodzimierz Spodymek GAK

muzyka

Jennifer Schroeder i Włodzimierz Spodymek

 1. data

  06.06.21
  niedziela

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  online

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na koncert online.
Zagrają Jennifer Schroeder i Włodzimierz Spodymek.
Premiera odbędzie się w niedzielę 6. 06. 2021 r.
o godz. 18:00 na fanpage’u Projektorni.
Zapraszamy do obejrzenia transmisji!
Jennifer Schroeder
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu dr hab. Katarzyny Rajs. Jest laureatką wielu konkursów pianistycznych o randze międzynarodowej. Zdobyła 1. miejsce na 29th Young Musician International competition ‚Citta di Barletta’ (Włochy), First Absolute Prize na 7th International Piano Competition in Ischia (Włochy), 1. miejsce na III. Wiener Klassiker International Music Competition, 2. miejsce na Young Euregio Piano Award w Geilenkirchen (Niemcy), 3. miejsce na IV. Danubia Talents International Music Competition w Budapeszcie (Węgry) oraz wyróżnienie i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu C. Francka na Elevato Piano Competition w Salzburgu (Austria). Wielokrotnie brała udział w Warszawskich Warsztatach Pianistycznych i kursach mistrzowskich, gdzie kształciła się pod okiem wybitnych pedagogów, m. in.: Alberto Bertino, Alexeya Sokolova, Joanny Marcinkowskiej, Zofii Antes, Czesława Stańczyka oraz Gintarasa Januševičiusa. Brała również udział w lekcjach mistrzowskich ze światowej sławy pianistami takimi jak: Dina Yoffe, Jean Bernard-Marie, Walter Prossnitz oraz Kiryl Keduk.
Jennifer Schroeder znalazła się również w gronie 11 pianistów, którzy otrzymali stypendium na udział w prestiżowej Międzynarodowej Akademii Pianistycznej International Piano Academy Feuerwerk Einbeck, jako jedyna pianistka z Polski. Koncertuje w kraju i za granicą, m. in. we Włoszech, Austrii, Niemczech i na Węgrzech.
 • ___pokaż cały opis
  Włodzimierz Spodymek
  Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka.
  Ukończył również studia muzyczne na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie saksofonu dra hab. Pawła Gusnara.
  Współpracował z wieloma orkiestrami symfonicznymi: Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestrą Sinfonia Varsovia, Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Orkiestrą Filharmonii Opolskiej, Płocką Orkiestrą Symfoniczną oraz Orkiestrą Symfoniczną Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie.
  Koncertował pod batutą wielu wybitnych dyrygentów, takich jak m. in.: Krzysztof Penderecki, Antoni Wit, Marc Minkowski, Frieder Bernius, Tadeusz Wojciechowski, Wojciech Michniewski.
  W latach 2011-2014 był trzykrotnym stypendystą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (stypendium dla najlepszych doktorantów). Dwukrotnie otrzymał Nagrodę Indywidualną Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie (rok 2016 nagroda II stopnia, rok 2019 nagroda I stopnia) za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce, a w roku 2018 nominację nauczyciela dyplomowanego.