Wystawa

Zoom albo Formy Morza: W. Mrozik (ceramika), T. Nowaczewski (fotografia)

Jesteś tutaj

Zapraszamy na wystawę ceramiki Witosławy Mrozik i fotografii Tomasza Nowaczewskiego. Wystawę można oglądać do 18 listopada 2015.

Witosława Mrozik – od dziesięciu lat nieprzerwanie doskonali swoją technikę wypalania ceramiki pod kierunkiem Wioletty Ulatowskiej, stale związana z „Plama GAK”, gdzie uczęszczała również na zajęcia z grafiki i malarstwa. Uczestniczka licznych wystaw zbiorowych, podczas których prezentowała swoje prace ze wszystkich wymienionych wyżej sztuk.

„Początkiem eksperymentów z formami morza były muszle, później kolekcja zaczęła się rozszerzać o coraz bardziej różnorodnych przedstawicieli flory i fauny morskiej – ryby, rozgwiazdy i ukwiały, a także naczynia wyróżniające się bogactwem morskich barw. Nic dziwnego, że ten nieraz niewidoczny dla oka świat stanowi przedmiot naszej fascynacji. Na wystawie prezentuję prace, które są podsumowaniem moich spotkań z pięknem pochodzącym z morskich głębin.”

Tomasz Nowaczewski, ur. 1958 r., z zawodu księgowy, z zamiłowania fotograf. Od kilku lat prezentuje swoje prace na szerszym forum – autor wystawy „Wiosna, lato, jesień, zima” oraz uczestnik kilku wystaw zbiorowych, członek Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

„Fotografia służy mi jako środek zbliżenia się do przedmiotu, sposób jego poznania, kontemplacji. Dopiero dzięki niej odkrywam bogactwo spróchniałych pni drzew, ceramicznych muszli czy przypominających dzieła sztuki współczesnej obrazów tworzonych przez naturę. Chwila namysłu, skupienia wystarczy, żeby dojrzeć coś fascynującego w swoim otoczeniu. Sfotografowany przedmiot przeobraża się w naszym umyśle w coś zaskakującego, zaczyna żyć własnym życiem, współtworzy nową alternatywną rzeczywistość. Prezentowane fotografie wykorzystują duże zbliżenia, aby wyodrębnić piękno niedostrzegalnych na pierwszy rzut oka szczegółów i przenieść nas do innego baśniowego świata.”

Nie

Wstęp wolny


21.10.15
środa
18:00
Plama
Wystawa
Nie
https://www.facebook.com/events/599446643526587/
środa, Październik 21, 2015 - 18:00 do środa, Listopad 18, 2015 - 18:00