Spotkanie

Zmysłowa Afryka, czyli 4000 km przez Namibię

Jesteś tutaj

"Plama" Gdański Archipelag Kultury i Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na pierwszy po letniej przerwie pokaz slajdów i spotkanie podróżnicze. 20 września (czwartek) o podróży po Namibii opowie Małgorzata Zimnoch. Początek spotkania: godz. 18.00. Wstęp wolny!

______
"W Namibii człowiek jest tylko gościem w świecie przyrody. Natura go toleruje, ale jest wymagająca i bezwzględna. Musisz być przygotowany na otępiające słońce, gigantyczne pustkowia i ciemność, która przychodzi znienacka. Namibijska przyroda jest surowa i zniewalająca. Nie pozwala sobie na brak szacunku.

Przejechałyśmy 4 tys. kilometrów po najdzikszym kontynencie naszej planety. Spałyśmy w namiocie na dachu samochodu i na każdej stacji tankowałyśmy do pełna. Zaliczyłyśmy bliskie spotkanie ze słoniami pustyni, byłyśmy w chacie wodza Himba, dałyśmy się zaskoczyć nocy w afrykańskim buszu. Zapraszam na opowieść o pięknej i groźnej Afryce."

Małgorzata Zimnoch
______

Małgorzata Zimnoch – podróżuje, obserwuje i dokumentuje. Lubi wędrować tam, gdzie nie potrafi się dogadać i nikogo nie zna, bo wtedy najlepiej odkrywa ludzi i świat. W podróży jest ciekawska, a najwięcej przyjemności daje jej poznawanie miejsc poprzez smaki i zapach. Jej pasją są zdjęcia i filmy, a od niedawna w podróży towarzyszy jej dron. Motto, które pozwala jej spoglądać na siebie i na świat z odpowiedniej perspektywy: "Z punktu widzenia Drogi Mlecznej wszyscy jesteśmy z wioski".

Nie
Projekt finansowany jest ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec. 

20.09.18
czwartek
18:00
Plama
Spotkanie
Nie
www.facebook.com/events/2112082052377889