Muzyka

Zambomba Flamenca-koncert kolęd andaluzyjskich oraz polskich

Jesteś tutaj

Zambomba to tradycyjne spotkania okołoświąteczne w miastach i miasteczkach hiszpańskiej Andaluzji, podczas których wykonuje się kolędy flamenco (tzw. villancicos flamencos). Mieszkańcy spotykają się na ulicach, gdzie przy zapalonych ogniskach wspólnie się bawią, grają na instrumentach, śpiewają i świętują Chcielibyśmy przybliżyć tę tradycję i zaprosić Was na koncert tradycyjnych kolęd andaluzyjskich oraz polskich w aranżacjach flamenco czyli zambombę polsko – hiszpańską.

Tego jeszcze w Polsce nie było! Zaprezentujemy tradycyjne formy andaluzyjskich kolęd na gitarę i śpiew z towarzyszeniem tańca. Będzie można np. posłuchać kolędy „Lulajże Jezuniu” w rytmie guajiras flamenco. I wielu wielu innych. Koncert będzie zaaranżowany w przyjaznym, świątecznym klimacie. Będzie to mieszanka polskiej bożonarodzeniowej nostalgii z dużą dozą hiszpańskiej radości i temperamentu. Postaramy się połączyć dwie tradycje w jedną spójną, zaskakującą całość.

Po koncercie zostaniemy na fieście kolędowej. Pośpiewamy sobie wspólnie polskie i hiszpanskie kolędy (i nie tylko). 

W ramach tego wydarzenia odbędą się rownież WARSZTATY ŚPIEWU FLAMENCO z Anielą Mikucką, podczas których nauczymy sie jednej z hiszpańskich villancicos (kolędy). Wykonamy ją wspólnie podczas koncertu z muzykami na scenie! Szczegóły wkrótce.

Wystąpią:

Aniela Mikucka (śpiew)

Luiza Romanowska (taniec)

Jakub Wagner (gitara)

Nie

Bilety 10/15 zł


Więcej informacji oraz rezerwacja pod numerem/ mailem 


tel. 58 306 66 76 w. 37 | anna@gak.gda.pl


21.01.17
sobota
18:00
Stacja Orunia
Muzyka
Tak
https://www.facebook.com/events/1876860089210168/