Artystyczne

Wydmy w fotografii i muzyce

Jesteś tutaj

„Wydmy w fotografii i muzyce”
- wystawa i koncert
 
30 września 2017
godz. 19:00
wstęp: 10 zł (bilety do nabycia przed wydarzeniem)
 
W programie:
- wystawa fotografii analogowej Janusza Mariana Nowackiego
- koncert: Mateusz Grela – fortepian
                Beniamin Grosiak - klarnet
 
 
O twórcach:
Janusz Marian Nowacki (ur. w 1951 roku w Unisławiu) – dziennikarz, fotograf i typograf; wieloletni prezes Grudziądzkiego Towarzystwa
Fotograficznego „KONTRASTY”. Fotografią zajmuje się od 1968 roku. Brał udział w krajowych i międzynarodowych wystawach fotograficznych, gdzie
zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia. W roku 1969 odbyła się jego pierwsza wystawa indywidualna w grudziądzkim Klubie „Arabeska”. Na I Wystawie Aktu i Portretu „VENUS”
w Krakowie otrzymał dyplom wyróżnienia, a w 1979 roku na Plenerze Fotografików Krajów Nadbałtyckich w Słupsku zdobył główną nagrodę.
W 1984 roku otrzymał wyróżnienie na VI Ogólnopolskiej Rzemieślniczej Wystawie Fotografii Artystycznej i Użytkowej w Katowicach. W roku 2017 jego prace pokazano na Grudziądzkich Spotkaniach ze Sztuką „Twórcze Podwórze”. Posiada uprawnienia instruktora fotografii oraz uprawnienia zawodowe „artysty fotografika”. Był także członkiem Grupy Twórczej Aktu A-74.
Janusz Marian Nowacki mieszka i pracuje w Grudziądzu.
 
Beniamin Grosiak – absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.  Solista, kameralista, pedagog. Współpracował  z wieloma instytucjami muzycznymi takimi jak  Filharmonia w Jeleniej Górze i Filharmonia w Zielonej Górze. Występował również w różnych składach kameralnych między innymi z akordeonem, gitarą. W karierze wykonywał muzykę symfoniczną, kameralną, etniczną, folkową oraz jazzową.  Jego celem artystycznym jest wsparcie kolejnych pokoleń muzyków w poszukiwaniu drogi muzycznej, uwrażliwienie ich na sztukę oraz pomoc w kształtowaniu gustu muzycznego.
 
Mateusz Grela – absolwent Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Pianista, kameralista, dyrygent, pedagog. Występował w różnych obsadach kameralnych. Współpracował z wieloma muzykami oraz instytucjami takimi jak Filharmonia Lubelska, Polska Filharmonia Kameralna w Sopocie. Wykonywał muzykę solową, kameralną, etniczną, rozrywkową oraz jazzową. Brał udział w różnych projektach artystycznych. Jego celem jest inspirowanie innych do poszukiwania swojej drogi w świecie sztuki.

 

Nie
30.09.17
sobota
19:00
Winda
Artystyczne
Tak