Muzyka

Walentynkowy koncert Bellcanti

Jesteś tutaj

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na piękny, walentynkowy koncert zespołu Bellcanti, trzech wybitnych sopranistek, już 14 lutego o godz. 19.00.

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Walentynkowy zespołu Bellcanti. Sopranistki wykonają najpiękniejsze popularne i lubiane arie operowe, operetkowe oraz utwory z pogranicza muzyki rozrywkowej. Podczas koncertu artyści wykonają utwory, które znajdą się niebawem na ich debiutanckiej płycie pt. "Kiedy znów zakwitną białe bzy".

Bellcanti tworzą trzy wybitne sopranistki, które połączyła wielka pasja do muzyki i przyjaźń. Wyjątkowe trio, to: Maria Malinowska, Karolina Sołomin oraz Karolina Iwańska-Paśnicka. Każda z trzech śpiewaczek ma w swoim indywidualnym dorobku artystycznym znaczące osiągnięcia. Także jako zespół Bellcanti mają na koncie wiele sukcesów. Można do nich z pewnością zaliczyć koncerty z repertuarem z dwudziestolecia międzywojennego, które odbyły się w Muzeum II Wojny Światowej oraz w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Pod patronatem Opery Bałtyckiej, zespół Bellcanti wystąpił także, w ramach święta Fête de la musique, z serią koncertów z muzyką francuską.

Skład zespołu:

Maria Malinowska - sopran

Karolina Sołomin - sopran

Karolina Iwańska-Paśnicka - sopran

Mateusz Lipiński – fortepian

Bilety w cenie 30 zł są dostępne w budynku Sceny Muzycznej GAK, przy ul. Powstańców Warszawskich 25 w Gdańsku. 

Nie

Bilety: 30 zł


14.02.19
czwartek
19:00
Scena Muzyczna
Muzyka
Tak
https://www.facebook.com/events/147618956132992/