Edukacja

Urodziny Artura S.

Jesteś tutaj

I znowu URODZINY ARTURA S.!
Jak co roku Stacja Orunia zaprasza Was na wspólne świętowanie - tym razem 232 urodzin Artura S.!
Wiecie, że tu gdzie stoi dom kultury był dworek dziadków Schopenhauera; a za naszym budynkiem nadal szumią drzewa w Parku Schopenhauera, które na pewno słyszały i widziały bawiącego się młodego Artura.
Jak świętujemy?
Oczywiście wykład, dyskusja, memy, muzyka i TORT!
Oto szczegóły:
Wieczór poprowadzi pan Sebastian Dama - doktor nauk społecznych w dziedzinie pedagogika społeczna. Z wykształcenia także socjolog oraz filozof. Obecnie asystent w Katedrze Studiów Edukacyjnych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Autor publikacji z powyższych dziedzin wiedzy w Polsce i za granicą. W wolnych chwilach poeta, miłośnik teatru i futurologii.
O czym "pogadamy":
Artur Schopenhauer to postać, która może budzić różne emocje. Z jednej strony znany filozof, który zasłynął w świecie swoimi pracami, z drugiej wciąż mało znany człowiek. Kim był rzeczywiście Artur Schopenhauer? Co wpłynęło na jego myśli filozoficzne? Kim był dla swoich bliskich i znanych ludzi ówczesnej epoki? Jakim był człowiekiem i co tak naprawdę łączyło go z Gdańskiem? O tych i innych sprawach będzie się rozważać w czasie urodzin tego zacnego, ale wciąż tajemniczego człowieka, poety, pamiętnikarza i filozofa ― Artura Schopenhauera.

No i oczywiście memy, tort i kawa oraz muzyka z czarnych płyt (czego słuchał Schopenhauer).
A na koniec zrobimy sobie wspólne urodzinowe zdjęcie, bo jak tak światu nie pokazać urodzin największego bohatera memów na świecie...? No nie wypada.

Nie
22.02.20
sobota
17:00
Stacja Orunia
Edukacja
Nie