Teatr/Taniec

Teatr Zielony Wiatrak i Kino Variatino "Kocha, lubi, szanuje"

Jesteś tutaj

„Kocha, lubi, szanuje”. On i ona. Jedność i dwa przeciwieństwa. Odwieczna walka płci czy prowadzona z wyrachowaniem gra? Jedno dla drugiego, czy jedno obok drugiego?

 

Teatr Zielony Wiatrak i Kino Variatino zapraszają na spektakl "Kocha, lubi, szanuje". To już dwudziesta czwarta premiera Teatru Zielony Wiatrak w reżyserii Marka Branda i druga wspólna realizacja (pierwsza miała miejsce w 2001 roku, przy spektaklu „Dni pozorne”) z Anną Haracz, założycielką Teatru Kino Variatino. W tym spektaklu, Anna Haracz, dodatkowo pełni funkcję współreżysera.
 
„Maurycy - I powiedział Bóg. Nie jest dobrze, żeby człowiek był sam. Trzeba uczynić mu towarzystwo. I wyjął z ciała człowieka…
Luiza - mężczyznę.
Maurycy - Nie. I wyjął z ciała człowieka,  kobietę
Luiza- Nie. I wyjął z ciała człowieka, mężczyznę”
„Luiza (triumfująco) - …Sama nie wiem czemu tu jeszcze jestem, Czemu siedzę tu z tobą i pleśnieję. Czemu sypiam z tobą. Dosyć tego. Odchodzę. Naprawdę.
Maurycy - To idź, no idź w cholerę. Zabieraj te swoje problemy z okresem, z bólem zębów, z huśtawką emocjonalną,  że pralka nie pierze, sam jeszcze nie wiem co. No, idź. Nie, lepiej będzie jak  ja pójdę…”
 
tekst - Marek Brand
choreografia - Anna Haracz
scenografia - Anna Molga
muzyka - Tomasz Kobiela, Wojciech Masiak
 
 
obsada:
Luiza - Anna Haracz
Maurycy - Marek Brand
reżyseria - Marek Brand i Anna Haracz
Realizacja Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Pomorskiego
Nie
Rezerwacje: 58 557 42 47 lub marek.brand@plama.art.pl

06.03.17
poniedziałek
19:00
Plama
Teatr/Taniec
Tak
www.facebook.com/events/391333287893919