Muzyka

Sylwester Miejski

Jesteś tutaj

Jak co roku, Miasto Gdańsk i Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców, 31 grudnia 2016 roku, na Targ Węglowy, gdzie o godzinie 22:00 rozpocznie się muzyczne wydarzenie kończące rok 2016 - plenerowy Koncert Sylwestrowy.

Jak co roku, z myślą o mieszkańcach Gdańska rozpoczynamy przygotowania do organizacji Koncertu Sylwestrowego na Targu Węglowym. Jesteśmy przekonani, że i tym razem Gdańszczanie tłumnie wezmą udział w szampańskiej zabawie podczas wieczornego koncertu, aby w jego trakcie tradycyjnie o północy złożyć sobie życzenia noworoczne.

31 grudnia 2016 roku, o godzinie 22:00 w samym sercu gdańskiej starówki na Targu Węglowym, na dużej scenie plenerowej otoczonej światłami, rozpocznie się Koncert Sylwestrowy. Gwiazdą tegorocznego wieczoru Sylwestrowego będzie zespół Big Cyc.

Big Cyc, to zespół istniejący na polskim rynku muzycznym już od ponad 25 lat. Od momentu wymyślenia kontrowersyjnej nazwy, zespół zaczął być znany jako najnowsza sensacja muzyczna z pogranicza punk rocka i happeningu. Twórcy Big Cyca załapali bakcyla muzycznego i w szybkim czasie stali się rockową sensacją muzyczną.

Po koncercie przedstawiciele władz miasta złożą zgromadzonym na Targu Węglowym mieszkańców i przyjaciołom Gdańska najlepsze życzenia noworoczne.

Punktualnie o północy niebo nad śródmieściem rozświetli spektakularny 15 minutowy pokaz sztucznych ogni  z towarzyszeniem muzyki. Nad projektem i scenariuszem tego wyjątkowego widowiska profesjonalna ekipa pirotechniczna pracuje od początku listopada. Do pokazu zostaną użyte ładunki, których montaż na miejscu zajmie około 48 godzin!

KONKURS BUTELKOWY

Rada Miasta Gdańska we współpracy z Zakładem Utylizacyjnym już po raz dziesiąty organizuje „Sylwestrowy Konkurs Butelkowy”. Jego celem jest nie tylko zachęcenie Gdańszczan do segregacji odpadów – zarówno w trakcie sylwestrowej zabawy, jak i na co dzień czy bezpieczna zabawa. Konkurs ma również wymiar charytatywny. Za każde 5 kg zebranego szkła ZU przeznaczy 2017 groszy na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Możemy więc nie tylko wygrać cenne nagrody ale też pomóc najbardziej tej pomocy potrzebującym.

W sylwestrowy wieczór Gdańszczanie będą mogli nie tylko dobrze się bawić, ale także wygrywać nagrody i pomagać innym. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy od 30 grudnia 2016 do 2 stycznia 2017 wrzucić do oznakowanych zielonych pojemników (rozstawionych na Targu Węglowym, przy Zielonej Bramie oraz przy molo w Brzeźnie) szklane butelki po napojach, którymi będą witali Nowy Rok. W każdej butelce powinna znaleźć się kartka z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu uczestnika konkursu. W tym roku również poszerzamy formułę konkursu o akcję społeczną – mówi Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska. 

W konkursie będą mogły wziąć udział osoby bawiące się na Targu Węglowym podczas wielkiego muzycznego wydarzenia kończącego rok 2016 - na plenerowym Koncercie Sylwestrowym. Butelki do pojemników można będzie też wrzucać przy molo w Brzeźnie i przy Zielonej Bramie. Ze względu na charytatywny wymiar akcji pojemniki będą dostępne nie tylko w Noc Sylwestrową.

W tym roku beneficjentem butelkowej akcji będzie Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. - Za każde 5 kg szklanych opakowań zebranych w okresie trwania akcji Zakład Utylizacyjny przeznaczy 2017 groszy na ten cel – mówi Wojciech Głuszczak, prezes Zakładu Utylizacyjnego. -Możemy mieć nadzieję, że butelek będzie przynajmniej tyle co w roku ubiegłym tj.  700 kg – dodaje Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska.

4 stycznia komisja konkursowa (złożona z przedstawicieli Rady Miasta Gdańska i Zakładu Utylizacyjnego Sp. z o.o.) wylosuje butelki, których właściciele otrzymują cenne nagrody rzeczowe. Wrzucając do pojemników pustą butelkę można wygrać: miejski rower, smartfon, odtwarzacze blu-ray, miniwieże hi-fi, oraz zestawy upominkowe ufundowane przez Zakład Utylizacyjny.

 

Zapraszamy do dobrej i ekologicznej zabawy i pomagania.

Nie
31.12.16
sobota
22:00
Scena Muzyczna
Muzyka
Nie