Muzyka

Stacja Orunia: Mosaik

Jesteś tutaj

Ethno-world ponownie w Stacji Orunia. Bilety: 10/15 zł (ulgowy/normalny)
W sobotę 22 marca 2014 Stacja Orunia będzie miała okazję gościć na swej scenie zespół Mosaik, który łączy w swej muzyce wiele różnych dźwięków i nastrojów. Słuchacz może odnaleźć w niej elementy słowiańskiej atmosfery, tajemniczość orientu, chaos kojarzący się z rytmami życia miejskiego, a także klimat dawnego porządku świata i współczesny eklektyzm. 
 
 
Mosaik (wcześniej Mosaic) jest polskim zespołem powstałym kilka lat temu w Warszawie. Wykonują oni muzykę świata na instrumentach historycznych i etnicznych. Jest to niecodzienne spotkanie muzyki dawnej i orientu. Grupa miała okazję wziąć udział w kilku  ważnych festiwalach i konkursach. Są oni laureatami Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja” i  konkursu „Mikołajki Folkowe”. Koncertowali na wielu ważnych festiwalach z cyklu Word Music, takich jak Skrzyżowanie Kultur Ethnoport Mucic Festiwal czy London Arts Festiwal.
 
Zadebiutowali albumem „Ludovava” w 2010 roku, było to wówczas jedno z najważniejszych wydarzeń folkowych w Polsce. Kolejnym wydawnictwem zespołu była płyta „…a my do Betlejem” – nagranie występu w radiowym Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Ostatnim dziełem grupy jest, wydany pod koniec ubiegłego roku, album „Całe szczęście”,  który zyskał uznanie recenzentów oraz słuchaczy. Muzyka Mosaik ukazała się również na kompilacjach brytyjskiej wytwórni World Music Network, które  prezentowały najbardziej interesujące zjawiska młodej muzyki świata. Utwory zespołu znalazły się również na albumach, które promowały najlepszych polskich muzyków folkowych na międzynarodowych targach muzyki etnicznej WOMEX.
 
Stacja Orunia zaprasza wszystkich miłośników muzyki na koncert grupy Mosaik. To doskonała okazja, aby zapoznać się z polskimi reprezentantami sceny world music  i niezwykła szansa na poszerzenie swoich muzycznych horyzontów. Występ zespołu Mosaik to idealna propozycja na początek  wiosennego sezonu koncertowego. Nie możecie tego przegapić.
 
Skład zespołu
Jolanta Kossakowska – fidele średniowieczne, gęśle, śpiew
Zofia Kolbe-Wojdyr – dudy galicyjskie, flety, instrumenty perkusyjne, śpiew
Wojciech Lubertowicz – instrumenty perkusyjne
Mateusz Szemraj – lutnia arabska, tar, saz, cymbały polskie
Bart Pałyga – basy, wspak
 
Więcej o zespole:
http://www.mosaik.pl/
Nie
22.03.14
sobota
19:00
Stacja Orunia
Muzyka
Tak
Stacja Orunia
https://www.facebook.com/events/1406060052987578/