Konkurs

Sny Gdańskiego Neptuna

Jesteś tutaj

Gdański Archipelag Kultury oraz Fundacja Wspólnota Gdańska zapraszają do udziału w  8.  Międzynarodowym Konkursie na Ekslibris i Małą Formę Graficzną „Sny Gdańskiego Neptuna”.

Tematem tej edycji konkursu na ekslibris i małą formę graficzną są  Sny Gdańskiego Neptuna, boga mórz, żeglarzy i rybaków. Jego postać jest pełna tajemnic, bajecznych skarbów ukrytych w morskiej toni, fascynujących snów...

Postać Neptuna jest nierozerwalnie związana z Gdańskiem. To właśnie jego posąg zdobi fontannę na Długim Targu i jest jednym z najważniejszych symboli Miasta.

Konkurs na Ekslibris i Małą Formę Graficzną organizowany przez Gdański Archipelag Kultury oraz Fundację Wspólnota Gdańska ma charakter cykliczny.  To prestiżowe wydarzenie o międzynaro-dowym znaczeniu i zasięgu gromadzi wybitnych twórców krajowych, zagranicznych oraz początkujących adeptów grafiki.

Za każdym razem, przyświecał mu inny temat: 200. rocznica urodzin Wincentego Pola (2007), „Gdańskie Lwy” (2008), „Duch Gdańskiej Architektury” (2009), „Solidarność Ludzi. Solidarność Narodów” (2010), „Człowiek - Ziemia – Kosmos” (2011), „Sport” (2012), „Tajemnice Chłodnego Morza” (2014).

Profesjonalne jury złożone z uznanych twórców grafiki przyzna nagrody regulaminowe o wymiarze finansowym za zajęcie I, II i III miejsca. Dodatkowo zostaną przyznane nagrody specjalne.

Efektem konkursu będzie (1) wystawa pokonkursowa, która zostanie zaprezentowana w najwa-żniejszych instytucjach kultury województwa pomorskiego oraz (2) katalog zawierający prace nagrodzone oraz uznane przez jury za najciekawsze.

http://exlibrisgdansk.pl/index.php?s=konkurs&rok=2016

Nie
30.05.16
poniedziałek
10:00
Wyspa Skarbów
Konkurs
Nie
https://www.facebook.com/events/189948624698617/