Spotkanie

Retro Komp 2016

Jesteś tutaj

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz kolekcjonerzy i użytkownicy komputerów domowych oraz retro-konsol powstałych w końcowych dekadach ubiegłego wieku z radością zapraszają na piątą już edycję zlotu miłośników retro-elektroniki „RetroKomp 2016″.

Jeśli chcesz powspominać stare maszyny w gronie podobnie zakręconych ludzi, pochwalić się własnymi eksponatami, zasięgnąć porady zaawansowanych użytkowników, zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami demo-sceny – zapraszamy na RetroKomp 2016! To jubileuszowa Piąta edycja!

Poprzednie edycje udowodniły, wielką siłę i twórczy charakter miłośników retro komputerów, korzystając zatem z doświadczeń poprzednich edycji zapraszamy na wyjątkową jubileuszową edycję naszej imprezy.     

PROGRAM

Sobota 24.09.2016

09:00 Otwarcie bram i oficjalne otwarcie imprezy

09:30 Podcasty w świecie „Retro”

11:00 Desktop Publishing: Atari kontra Amiga, start konkursów „Łamaczy joysticków”

13:00 Wspomaganie nauczania fizyki przy pomocy Commodore C64 (historia z życia wzięta)

14:30 Spotkanie z autorami gry „Tanks Furry”, czyli Juenem i Koyotem z Project R3D 

16:30 „RetroKomp GameDev Compo” - finał konkursu na nową grę na retro-platformy, ogłoszenie wyników „Łamaczy joysticków”

18:00 Od Amigi, „KEBABa” i PSEmu do poważnego biznesu w Chinach – „jak to się robi” opowie Duddie/Quartet

20:00 Premiera gry Solid Gold w kolekcjonerskim wydaniu pudełkowym i nowości wydawnicze „A2”

20:55 Wręczenie „RetroKomp STAR Award 2016” i ogłoszenie wyników „RK GameDev Compo”

21:00 Gwiazda: Sławomir Łosowski (KOMBI) na RetroKomp 2016! (koncert i spotkanie z Artystą)

23:00 Po koncercie – „Noc z demosceną 8/16/32bit”

Niedziela 24.09.2016

10:00 Managery plików – ewolucja od 8-bit do współczesności 

11:30 Nie tylko Protracker - muzyka wielokanałowa na Amidze

13:00 „Udawanie retro” – emulatory

KONKURS "ŁAMACZY JOYSTICK’ÓW"

INFORMACJE OGÓLNE

Tak jak podczas poprzednich edycji, wszyscy chętni będą mieli możliwość rywalizacji w grach na różnych starych komputerach i konsolach. W zależności od ilości chętnych przewidywane jest rozegranie 3 do 5 rywalizacji w grach typu „RiverRaid” czy „Moon Patrol” - o łatwej mierzalności wyniku. Konkretne tytuły gier zostaną ustalone przez organizatorów wraz z wystawcami już podczas trwania imprezy, ze względu na nieprzewidywalną dostępność i awaryjność retro-sprzętu. W konkursie przewidywane są nagrody rzeczowe, wręczane podczas oficjalnego zakończenia imprezy.

ZASADY KONKURSU

W każdym konkursie będzie chodziło o uzyskanie jak najlepszego wyniku wśród uczestników danej rozgrywki. Dozwolone jest wielokrotny start w celu poprawienia w wyniku, pod warunkiem braku innych chętnych do udziału – osoby biorące pierwszy raz w zawodach mają pierwszeństwo.

SŁAWOMIR ŁOSOWSKI NA RETROKOMP 2016

Z ogromną radością możemy poinformować, że 5tą edycję zlotu RetroKomp uświetni koncert i spotkanie ze Sławomirem Łosowskim - założycielem, głównym kompozytorem i liderem legendarnej grupy KOMBI (która w tym roku obchodziła swoje 40-lecie). W ramach spotkania będzie można nie tylko posłuchać muzyki, ale również porozmawiać z naszym Gościem „na każdy temat” i np. dowiedzieć się, do czego wykorzystywał Commodore 64 (znane z teledysków zespołu) czy Atari ST. 

Sławomir Łosowski to muzyk, rysownik i elektronik. Swego czasu przerobił sowieckie organy elektronowe „Junost” (modyfikując i dodając do nich kilka własnych układów elektronicznych), dzięki czemu uzyskał możliwość kreowania zupełnie nowych, zaskakujących brzmień (do dzisiaj zresztą modyfikuje fabryczne syntezatory w poszukiwaniu własnych barw dźwięku, a jego instrumentarium wciąż fascynuje pasjonatów muzyki elektronicznej). W 1969 roku założył autorski zespół AKCENTY, który odniósł wiele sukcesów na ogólnopolskich festiwalach muzyki jazzowej i awangardowej, by po jakimś czasie (1976) przeobrazić się w jeden ze sztandarowych zespołów Muzyki Młodej Generacji – KOMBI. Stworzył rozpoznawalny styl i brzmienie tej grupy (z wiodącą rolą instrumentów klawiszowych), jest twórcą takich hitów jak: „Słodkiego miłego życia”, „Kochać cię za późno”, „Za ciosem cios”, „Nietykalni”, „Przytul mnie”, „Taniec w słońcu” czy „Wspomnienia z pleneru”. Jego kompozycja instrumentalna „Bez ograniczeń energii” była jedną z kultowych muzycznych czołówek TVP, która w latach 1982-2007 otwierała bardzo popularny program „5-10-15”. Nagradzany na festiwalach Jazz nad Odrą (1974) czy Opole (1984), laureat Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury (2014). 

Zlot RetroKomp 2016 to niepowtarzalna okazja by spotkać i poznać z bliska prawdziwą legendę polskiej muzyki rozrywkowej – zapraszamy!

NOC Z DEMOSCENĄ

Na zakończenie wieczoru (ok. 23:00) organizatorzy przewidują „Noc z Demosceną”, na której zostaną zaprezentowane zarówno legendarne jak i współczesne osiągnięcia światowej demo-sceny, w tym najnowsze dema na dość egzotyczne platformy, takie jak Commodore C16/C116/C+4, itp. Pomiędzy demami można będzie posłuchać muzyki mixowanej przez „ARRGH!BYTE” przy użyciu 2ch komputerów Amiga 600.

Zachęcamy posiadaczy retro komputerów do przyłączenia się do imprezy z własnym sprzętem!

Więcej o imprezie i konkursach na www.retrokomp.org,

Bilety już w sprzedaży w kasie Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury, przy ul. Powstańców Warszawskich 25.

Bilet dwudniowy (od godziny 9:00 w sobotę do godziny 15:00 w niedzielę)40 zł

Bilet dwudniowy dla Wystawców* (od godziny 9:00 w piątek do godziny 15:00 w niedzielę) 20 zł

Bilet dla odwiedzający część RetroKomp (od godziny 9:00 do 19:00 w sobotę) 5 zł

Bilet tylko na koncert (od godziny 21:00 do 22:30 w sobotę) 20 zł

(*) Jako Wystawca traktowana będzie osoba, która przywiezie ze sobą co najmniej 3 stacjonarne retro komputery lub retro konsole, z czego przynajmniej jeden zestaw powinien zawierać wyświetlacz (monitor/TV), być sprawny/uruchomiony oraz udostępniony uczestnikom imprezy (komputery i konsole przenośne nie wliczają się do obowiązkowych trzech sztuk dających zniżkę). 

Do zobaczenia !

Nie

Bilet dwudniowy (od godziny 9:00 w sobotę do godziny 15:00 w niedzielę) 40 zł


Bilet dwudniowy dla Wystawców* (od godziny 9:00 w piątek do godziny 15:00 w niedzielę) 20 zł


Bilet dla odwiedzający część RetroKomp (od godziny 9:00 do 19:00 w sobotę) 5 zł


Bilet tylko na koncert (od godziny 21:00 do 22:30 w sobotę) 20 zł


 


24.09.16
sobota
09:00
Scena Muzyczna
Spotkanie
Tak